Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LIDEROOFKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LIDEROOFKA."— Zapis prezentacji:

1 LIDEROOFKA

2 Drodzy liderzy i liderki,
przed wami ostatnia „Lideroofka” w tym semestrze i przed ciężkim egzaminacyjnym okresem, aczkolwiek wcale nie najgorsza, w numerze dużo raportów z działalności naszego koła naukowego oraz fantastyczne nowości, dołączyliśmy także screensaver zrobiony z grupowych zdjęć, został załączony oddzielnie w mailu, zachęcamy do ściągnięcia (ma tylko niecałe 3 mb ).    Aleksandra Stasina

3 Dodatkiem do obecnego numeru jest screensaver,
aby go zainstalować, trzeba go zapisać w folderze, gdzie znajdują się inne podobne programy, a dokładnie w: C/WINDOWS/system32 Potem we właściwościach pulpitu każdy z was może go włączyć.    Aleksandra Stasina

4 Nadanie członkostwa nowym Liderom
23 kwietnia tego roku odbyło się kolejne uroczyste nadanie członkostwa liderowym aplikantom. Jak zwykle członkami koła zostali tylko Ci, którzy aktywnie angażowali się w tym roku w projekty koła. Jesteśmy szczęśliwi, bo okazało się, że wiele osób wykazało się nie tylko szczerymi chęciami i zapałem, ale również konkretnymi działaniami.

5 W tym roku poza przyznaniem członkostw zostały również wręczone specjalne certyfikaty, zaświadczające o aktywnym udziale w projektach koła. Dzięki temu nie tylko zyskaliśmy zaświadczenia dla potencjalnego pracodawcy oraz miłą pamiątkę, ale także wielu z nas mogło się tak naprawdę poznać i zobaczyć, kto angażuje się w który projekt. To niezwykle ważne, gdyż w Liderze, jak wszyscy wiecie, przeważają spotkania grup projektowych.

6 Poza sprawami formalnymi na uroczystości mieliśmy okazję posłuchać wyników jednego z projektów. Monika Sobolewska przedstawiła raport dotyczący motywacji członków Lidera oraz pozostałych kół naukowych.

7 Dowiedzieliśmy się niestety, że wśród nas panuje najsłabsza motywacja spośród przebadanych kół. Wpływ może mieć na to fakt, że wiele ankiet zostało wypełnionych na wyjeździe integracyjnym przez Liderów, którzy tak naprawdę czasy działania mają już za sobą. Jednakże tak czy inaczej warto zwrócić na to uwagę i starać się, by w naszym kole panowała jak najlepsza atmosfera!! Dowiedzieliśmy się, co gryzie członków naszego koła i postaramy się aby nasza motywacja była jak najlepsza :) A póki co, pamiętajmy, że nasza motywacja tak naprawdę zależy od nas i od tego w jaki sposób będziemy działali oraz współpracowali z innymi! Jednakże gdyby ktokolwiek miał jakiś pomysł jak polepszyć komunikację w kole, motywację, atmosferę czy jak stworzyć jeszcze lepsze i ciekawsze projekty – dajcie znać!!! Katarzyna Strompowska

8 „Zostań czasowstrzymywaczem”
Dnia r. miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu pt. „Zostań czasowstrzymywaczem, czyli świadomie zarządzaj swoim czasem”, przeprowadzonym przez Agnieszkę Hołownia.

9 Osobiście nie znam osoby, która nie miałaby problemów z czasem
Osobiście nie znam osoby, która nie miałaby problemów z czasem. Ciągle o czymś zapominamy, notorycznie się spóźniamy, terminy gonią, a nam chronicznie brakuje na wszystko czasu. Szkolenie było dobrą okazją do zapoznania się z metodami pracy czasowstrzymywacza, tak by z 60 minut móc efektywnie wykorzystać 62 a nawet więcej :) Na początku Agnieszka przeprowadziła ciekawy eksperyment, który chyba na długo utkwi w pamięci uczestników: gdy wkładamy najpierw duże kamienie do plastikowego pojemnika, to wystarczy jeszcze miejsca na drobniejsze kamyczki, które świetnie uzupełniają całość. Gdy zmienimy kolejność wkładania kamieni, to niestety już nie wszystkie duże kamienie się zmieszczą.

10 Tak właśnie jest z czasem; powinniśmy wykonywać najpierw rzeczy najważniejsze, by te mniej ważne także udało się zrealizować. Później każda grupa miała zadanie do opracowania wiążące się z daną metodą lepszego wykorzystania czasu. Mówiliśmy o podziale zadań na 4 typy, tworzeniu dobrych notatek, zadaniach-maruderach i czasopożeraczach, niepostrzeżenie zjadających nasz czas.

11 Po przerwie Agnieszka przedstawiła nam jeszcze 1 ważną metodę walki z czasem zwaną zasadą 3 minut: zamiast unikać czynności trwającej przysłowiowe 3 minuty, lepiej od razu ją wykonać i móc skupić się na kolejnych zadaniach. Na koniec pisemnie oceniliśmy szkolenie oraz otrzymaliśmy ciekawe materiały. Szkolenie było dla Agnieszki możliwością wykazania się w roli trenera, w której doskonale się sprawdziła. Monika Sobolewska

12 Trening Asertywności W życiu młodego trenera przychodzi taki moment, gdy po wzięciu udziału w wielu szkoleniach i poprowadzeniu zajęć w warunkach laboratoryjnych (pod okiem instruktora przed znaną grupą) staje na własnych nogach. Takim właśnie momentem dla Kasi Strompowskiej było poprowadzenie Treningu Asertywności w ciepłe piątkowe popołudnie r.

13 Na zajęciach poznaliśmy najpierw definicje i pojęcia związane z asertywnością, a potem na podstawie przygotowanych wcześniej scenek i własnych dyskusji charakteryzowaliśmy konkretne typy zachowań. Dalej było jeszcze ciekawiej, najpierw ustaliliśmy jaka samoocena wpływa na występowanie którego z zachowań, a następnie.... wypisaliśmy wszystkie swoje pozytywne cechy. Byli tacy, którym zabrakło kartki :) Niektórzy podzielili się z nami swoimi atutami, a my mogliśmy dodać te predyspozycje, o których zapomnieli wspomnieć. Atmosfera zrobiła się naprawdę pozytywna.

14 Teraz byliśmy gotowi by sami stawić czoła decyzjom wymagającym powiedzenia NIE. W grupach opracowaliśmy scenki prezentujące 3 typy zachowań: agresywne, uległe i manipulacyjne. Na tej podstawie nie tylko odkryliśmy niezwykły talent aktorski oraz kreatywność jednej z grup :) , ale też dyskutowaliśmy jak zachować się w takiej sytuacji oraz jakie mogą być przyczyny występowania takiego zachowania. Na koniec otrzymaliśmy materiały i mogliśmy pisemnie ocenić szkolenie. Wydarzenie było bardzo udane i zarówno Kasia, jak i uczestnicy opuścili budynek E, w którym odbywało się szkolenie z uśmiechem na twarzy i nieco większą pewnością siebie :) Agnieszka Hołownia

15 SUKCES DRUŻYNY SIFE Jak zapewne każdy z Was wie, prócz działalności koła naukowego zajmujemy się również szeroko rozumianym szerzeniem przedsiębiorczości w ramach organizacji międzynarodowej SIFE. To wspaniała idea, w której możemy pomóc naprawdę potrzebującym, dzięki czemu oni zyskują wiedzę, pewność siebie, niekiedy pomoc materialną, my z kolei zdobywamy doświadczenie w bardzo wielu obszarach.

16 W tym roku w ramach SIFE poprowadziliśmy 4 projekty:
Szkolenia komputerowo – finansowe dla kobiet z Domów Samotnych Matek – projekt, w którym uczyliśmy mamy podstawowej wiedzy z zakresu finansów – czym są kredyty, lokaty, jak funkcjonuje budżet oraz podstawowej wiedzy komputerowej – korzystania z komputera i takich programów jak Word, Excel czy Power Point. Oprócz tego zajęliśmy się również dziećmi starając się pokazać im czym są pieniądze oraz jak warto z nich korzystać. Projekt poprowadziła Agnieszka Hołownia.

17 Lekcje w liceach – już kolejny raz zostały poprowadzone lekcje dla licealistów. Im również staraliśmy się przekazać jak najwięcej wiedzy z zakresu finansów. Na zajęciach zostało poruszonych wiele przydatnych zagadnień – również takich jak rozmowa kwalifikacyjna czy też granie na giełdzie. Cykl zakończył się przeprowadzeniem specjalnie przygotowanej gry finansowej. Projekt koordynowała Monika Wośkowiak. Vademecum e-learning – to kolejna kontynuacja projektu już prowadzonego. Dwa lata temu napisaliśmy wspólnie Vademecum – książkę, która miała pomóc młodym ludziom założyć własny biznes, zawierała ona wszystkie informacje, które krok po kroku prowadziły młodego biznesmena przez zakładanie własnej firmy. Obecnie trwa praca nad internetowym portalem, zakończonym testem sprawdzającym wiedzę. Projekt prowadzi Damian Bossak.

18 Ostatnim projektem, z którym pojechaliśmy w tym roku na konkurs, jest Klub Młodego Biznesu. To szereg spotkań w Lemoniadzie takich biznesmenów – jak twórca Naszej Klasy czy Goldenline wraz z młodymi ludźmi, którzy myślą o swoim własnym biznesie. Klub poprowadziła Olga Tomkowiak.

19 Dzięki świetnym projektom i ciężkiej pracy wielu ludzi, którzy przez cały ten rok i poprzednie angażowali się w projekty, nasz trud został nagrodzony. Po miesiącu prób i przygotowań drużyna w składzie: Olga Tomkowiak (szef ekipy ), Agnieszka Hołownia, Katarzyna Strompowska, Damian Bossak, Monika Wośkowiak (obsługa sprzętu) i Mikołaj Kowalski (pomoc we wszystkim, co tylko można sobie wyobrazić ) zajęła 2. miejsce na X Ogólnopolskim konkursie SIFE.

20 Naszą prezentację będziecie mieli szansę obejrzeć już wkrótce podczas wyborów nowego zarządu. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w organizacji w przyszłości. A póki co przed nami kolejne przygotowania, gdyż w połowie września jedziemy na Europejskie Sympozjum SIFE do Londynu. Katarzyna Strompowska

21 29.05.2008r. tegoroczny Zarząd odda LIDERA w dobre ręce!
Zachęcam Was do kandydowania w wyborach, taka szansa może się nie powtórzyć. Zastanówcie się czy w towarzystwie czterech innych LIDERÓW przedsiębiorczości chcielibyście tworzyć wizję oraz kształtować przyszłoroczną działalność koła. Na pewno macie wiele pomysłów i uwag dotyczących działalności Koła w tym roku. Czas najwyższy zarządzić LIDEREM lepiej  Dla mnie ten rok to niezwykła przygoda i miliony nowych doświadczeń, nabrałam pewności siebie, poczułam się odpowiedzialna i wiedziałam, że mam wokół ludzi, którzy wspólnie chcą zarządzać najlepszym kołem na Uniwersytecie Ekonomicznym ! Ciekawe co napisaliby inni Członkowie Zarządu? Co Ty napiszesz w przyszłym roku? Wybory to kolejny krok w stronę sukcesu!

22 „Lideroofka” wciąż się zmienia, jeśli chcecie się do nas dołączyć albo macie jakieś uwagi lub pomysły, kierujcie swoje maile na:

23 EKIPA LIDEROOFKI ŻYCZY ZDANIA WSZYSTKICH EGZAMINÓW I WSPANIAŁYCH  WAKACJI!!! 


Pobierz ppt "LIDEROOFKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google