Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Doświadczenia w wykonaniu klasy III SP w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku. ZAPRASZAMY NA POKAZ!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Doświadczenia w wykonaniu klasy III SP w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku. ZAPRASZAMY NA POKAZ!!!"— Zapis prezentacji:

1 Doświadczenia w wykonaniu klasy III SP w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku. ZAPRASZAMY NA POKAZ!!!

2 Uczniowie klasy III, w obecności młodszych kolegów i koleżanek z grupy sześciolatków, sprawdzają wytrzymałość skorupek jajka.

3 Sześciolatki oglądają jajko, które 12h leżało zanurzone w occie. Robią to ostrożnie, bo takie jajko można łatwo rozbić. Wszyscy obserwują jak zachowuje się jajko pod wpływem naciśnięcia. Za chwilę kolejne doświadczenie.

4 Sprawdzimy jak wapno chroni nasze kości. Dwie skorupki jajka zostały zalane octem, z tym że jedna ma ochronę bogatego w wapń jogurtu.

5 Na zakończenie pierwszego pokazu dzieci z wychowawczynią zostały poczęstowane jogurtem bogatym w wapń.

6 Uczniowie wraz z sześciolatkami usiłują rozetrzeć ziarna zboża, aby uzyskać choć odrobinę mąki. To zadanie wymagało ogromnego wysiłku i cierpliwości.

7 Widać pierwsze efekty ciężkiej pracy, uff…

8

9 Przesiewanie zmielonego ziarna

10 Efekty naszej pracy

11 Obrazowy przykład usuwania toksyn z organizmy dzięki produktom pełnoziarnistym.

12 Obserwacja wody różnego pochodzenia.

13 „Bliższe” spojrzenie na wodę.

14 Nasza mała oczyszczalnia wody

15


Pobierz ppt "Doświadczenia w wykonaniu klasy III SP w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku. ZAPRASZAMY NA POKAZ!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google