Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przepisy drogowe Przepisy drogowe Wynalazca rowerów Karl Drais.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przepisy drogowe Przepisy drogowe Wynalazca rowerów Karl Drais."— Zapis prezentacji:

1

2 Przepisy drogowe Przepisy drogowe

3 Wynalazca rowerów Karl Drais

4 Rowery miejskie Tradycyjny rower miejski, tzw. holender, zbudowany jest najczęściej na kołach 28- calowych posiada giętą, szeroką kierownicę, krótką ramę i szerokie siodełko umożliwiające jazdę w pozycji wyprostowanej. Posiada on też zwykle lampki zasilane z dynamo, komplet błotników, osłonę na łańcuch, nóżkę, bagażnik tylny, czasem osłonę tylnego koła czy koszyk.

5 Rowery górskie Klasyczny rower górski to rower na kołach 26 calowych, 27,5 calowych lub 29 calowych o krótkiej, zwartej i specjalnie wzmacnianej ramie, z większym niż w rowerach szosowych prześwitem pod pedałami, zaopatrzonym w prostą lub giętą kierownicę, mocne hamulce i odporny na uderzenia oraz brud osprzęt, dający możliwość zmieniania przełożeń w jak najszerszym zakresie.

6 Rowery elektryczne Rodzaj pojazdu jednośladowego zazwyczaj o budowie zbliżonej do zwykłego roweru, rzadziej do skutera, napędzanego siłą mięśni i posiadającego dodatkowe źródło energii w postaci silnika elektrycznego, który wspomaga rowerzystę, przeważnie umożliwia również jazdę bez konieczności pedałowania.

7 Rowery turystyczne Jest to lepiej wykonana wersja roweru turystycznego. Zazwyczaj posiada ramę ze stali CrMo (chromowo molibdenowej) zamiast stali o podwyższonej wytrzymałości oraz lepszy osprzęt. Rowery te mogą ważyć wraz z bagażem nawet kilkadziesiąt kilogramów.

8 Rowery BMX Sport ten uprawia się na torach ziemnych ze sztucznie przygotowanymi przeszkodami, z użyciem rowerów na kołach 20-calowych lub 24-calowych (posiadających wzmocnioną i bardzo uproszczoną (bez przerzutek) konstrukcję. Poza tym BMX-y mogą mieć dowolny typ konstrukcji, masę i geometrię.

9 Znaki ostrzegawcze

10 Znaki zakazu

11 Znaki informacyjne

12 Znaki nakazu

13 Światła drogowe - Światło zielone – zezwala na jazdę - Światło czerwone - oznacza zakaz wjazdu - Światło żółte – zakaz wjazdu na skrzyżowanie

14 Opisy znaków ruchu drogowego Znaki Zakazu - Opis Znaki zakazu obowiązują na drodze, na której są umieszczone, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

15 Znaki ostrzegawcze Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo, oraz zobowiązują uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.

16 Znaki informacyjne Oznacza początek lub kontynuację drogi z pierwszeństwem

17 Zapamiętaj! Po otrzymaniu karty rowerowej, możesz poruszać się po drogach rowerem (z wyjątkiem dróg, na których ruch rowerów jest zabroniony) jaki pełnoprawny jej użytkownik. Obowiązuje Cię w każdej sytuacji przestrzeganie przepisów drogowego Pamiętaj, jeden Twój błąd może kosztować Ciebie lub innego uczestnika ruchu, życie lub trwałe kalectwo.

18 Mamy nadzieję że nigdy nie będziesz uczestniczył w takiej sytuacji. Niemniej jednak, gdyby do tego doszło, musisz zachować się odpowiedzialnie. Nie popadaj w panikę i nie uciekaj z miejsca wypadku. Zwróć się o pomoc do dorosłych. Usuń pojazd z drogi tak, żeby nie przeszkadzał innym uczestnikom ruchu. Jeżeli są ranni, postaraj się powiadomić pogotowie ratunkowe i policję. Pamiętaj, aby podać policji swoje dane personalne

19

20 Filmik opracowały: Julia Piasecka I Justyna Mularz

21 Nasze rowery

22 Opracowali: - Julia Piasecka - Justyna Mularz - Aleksandra Ziobrowska - Justyna Chyłek - Lidia Salamon - Anna Zdrada - Kamila Wojnarowska

23 Źródło informacji : http://www.motofakty.pl/tag/opis-znakow-drogowych/ http://edukator.republika.pl/prd.html http://www.nopex.com.pl/sprzet_drogownictwo.html http://drogowyznak.pl/znaki-zakazu/31-znak-b1.html http://www.skuterowo.com/znaki-a-1-niebezpieczny- zakret-w-prawo/http://www.skuterowo.com/znaki-a-1-niebezpieczny- zakret-w-prawo/ http://www.dlakierowcy.info/s/1450/52227-Znaki- drogowe/od60.htmhttp://www.dlakierowcy.info/s/1450/52227-Znaki- drogowe/od60.htm

24 Koniec Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Przepisy drogowe Przepisy drogowe Wynalazca rowerów Karl Drais."

Podobne prezentacje


Reklamy Google