Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

L EKCJA B IOLOGII Zachęcająca do studiowania na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Magister Barbara Zięba Licencjacka Gabriela Matuszko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "L EKCJA B IOLOGII Zachęcająca do studiowania na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Magister Barbara Zięba Licencjacka Gabriela Matuszko."— Zapis prezentacji:

1 L EKCJA B IOLOGII Zachęcająca do studiowania na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Magister Barbara Zięba Licencjacka Gabriela Matuszko

2 P RACA J AŁOWA Jest to praca laboratoryjna. Praca z hodowlami komórkowymi i bakteriami, często wymaga warunków jałowych, czyli wolnych od przetrwalników bakterii i zarodników grzybów. Należy szczególną uwagę zwrócić na wykonywanie czynności. Unikać wprowadzenia drobnoustrojów do badanych próbek z powierzchni, które mogą być nimi zanieczyszczone ( np. ręce butelka)

3 S ZEREG ROZCIEŃCZEŃ Uczyliśmy się rozcieńczać roztwory do stężeń zbliżonych w organizmach żywych

4 K REW Jednym z wykonanych zadań było badanie hematokrytu, obserwacja mikroskopowa, identyfikacja elementów morfotycznych krwi.

5


Pobierz ppt "L EKCJA B IOLOGII Zachęcająca do studiowania na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Magister Barbara Zięba Licencjacka Gabriela Matuszko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google