Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

na Uniwersytecie w Białymstoku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "na Uniwersytecie w Białymstoku"— Zapis prezentacji:

1 na Uniwersytecie w Białymstoku
FILOZOFIA i ETYKA na Uniwersytecie w Białymstoku

2 BIAŁYSTOK – PL. UNIWERSYTECKI 1
filozofiaietyka.uwb.edu.pl BIAŁYSTOK – PL. UNIWERSYTECKI 1

3 Nie rezygnuj z marzeń. Myśl i czytaj z nami!
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 1 Nie rezygnuj z marzeń. Myśl i czytaj z nami! 41,7 proc. Polaków przeczytało w ciągu ostatniego roku przynajmniej jedną książkę (w Czechach 86 proc.) = 19 milionów Polaków nie miało w ostatnim roku w rękach ani jednej książki Ponad 6,2 miliona Polaków (19%) znajduje się poza kulturą pisma = w ciągu roku nie przeczytali żadnej książki ani nic z prasy (papierowej bądź internetowej), a w ciągu ostatniego miesiąca nie mieli do czynienia z jakimkolwiek dłuższym tekstem. 10 milionów nie ma ani jednej w domu. Ponad 6 milionów Polaków nie przeczytało w 2014 roku ani jednej książki, a 10 milionów nie posiada żadnej w domu. wraca moda na czytanie u młodych ludzi. O 8 procent wzrosło czytelnictwo wśród młodzieży w wieku lat, za to w grupie szerszej lata tylko o 2 procent.

4 2 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? Zobaczysz świat inaczej niż wszyscy
filozofiaietyka.uwb.edu.pl 2 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? Zobaczysz świat inaczej niż wszyscy

5 3 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 3 Świat stanie się dla ciebie bardziej złożony, a jednocześnie prostszy niż ten, o którym można przeczytać w opiniotwórczych tygodnikach.

6 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 4 Dowiesz się, że jest wiele zdań gramatycznie poprawnych, ale bezsensownych – i nauczysz się je dostrzegać w przemówieniach wyborczych polityków. Ludzie mi ufają. Cały czas przychodzą do mnie, mówiąc „nie zawiedź mnie znowu”. Kultura słowa. Wielu ludziom wydaje się, że potrafią pisać… Nadszedł czas, by rodzaj ludzki wkroczył do Układu Słonecznego. Nasi wrogowie są brutalni, ale nie dorównują nam, nie dorównują armii Stanów Zjednoczonych.

7 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 5 Czy widzę świat takim, jaki jest naprawdę? A może dostrzegam w nim tylko to, co z góry potrafię w nim zobaczyć? – studiując filozofię, będziesz odpowiadał na pytania, których inni nie chcą słyszeć.

8 6 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 6 Przekonasz się, że pytania egzystencjalne prowadzą nie tylko do bardziej autentycznego życia, ale że dzięki nim można również poznać wielu wspaniałych ludzi.

9 DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl DLACZEGO FILOZOFIA I ETYKA? 7 Z powodów najprostszych, ale ważnych. Po filozofii i etyce łatwiej niż po innych studiach znajdziesz pracę. A wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie jeszcze lepiej! Dane z 12 ostatnich lat Jak to wytłumaczyć? Ja mam swoje. Studenci filozofii są już w punkcie wyjścia bardziej interesujący od innych.

10 Dla kogo jest filozofia i etyka?
filozofiaietyka.uwb.edu.pl Dla kogo jest filozofia i etyka? 1. MATURZYSTA Wszystkie współczesne nauki były kiedyś częścią filozofii: matematyka, biologia, psychologia, ekonomia, socjologia, informatyka. Dla studenta filozofii wszystkie te ścieżki pozostają po uzyskaniu dyplomu otwarte. Filozofia pozwala lepiej poznać świat. Etyka umożliwia znalezienie w nim własnego, sensownego i dobrego kierunku. 2. STUDENT I ABSOLWENT Filozofia to propozycja dla tych, którzy już zdobyli lub właśnie zdobywają wykształcenie w jakiejś konkretnej dziedzinie, lecz chcieliby czegoś więcej. Kto już teraz wie dokładnie „co?”, a chciałby w dodatku przekonać się „dlaczego?”, znajdzie w filozofii sposób na pogłębienie dotychczasowych kwalifikacji. 3. ETYK LUB FILOZOF A może po prostu lubisz myśleć i chciał(a)byś w przyszłości uczyć etyki lub filozofii? Filozofia i etyka to przygotowanie do myślenia jako podstawowego zawodu. Zarówno na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej, jak i studiów wyższych.

11 REKRUTACJA Limit miejsc: 30 filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Na Uniwersytecie w Białymstoku obowiązuje elektroniczna rejestracja kandydatów. Osoby zainteresowane studiowaniem filozofii i etyki zapraszamy na stronę: www.irk.uwb.edu.pl 1. Nowa matura Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: filozofia, język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka. 2. Stara matura (lub świadectwo dojrzałości uzyskane za granicą) Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu dojrzałości z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: filozofia, język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka. 3. Matura międzynarodowa (IB) Podstawa kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: filozofia, język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka. 4. Olimpiady Laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego na kierunek studiów „Filozofia i etyka” dostają się w pierwszej kolejności. Olimpiady, które brane są pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: Filozoficzna, Literatury i Języka Polskiego, Matematyczna, Historyczna, Wiedzy o Polsce i Świecie współczesnym, Wiedzy o Unii Europejskiej, Języka Angielskiego, Języka Niemieckiego, Języka Francuskiego, Języka Rosyjskiego.

12 Co po filozofii? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Janusz Korwin-Mikke - mikkeanista Janusz Palikot – producent wina Leszek Kołakowski - filozof Kamil Sipowicz – mąż Kory Paweł Pawlikowski - reżyser Jarosław Gowin - polityk Jacek Dukaj – autor książek SF

13 filozofiaietyka.uwb.edu.pl Tylko jedna z wymienionych osób nigdy nie studiowała filozofii: Harrison Ford Roman Polański Bruce Lee Susan Sontag Mary Higgins Clark Woody Allen Philip K. Dick Martin Luther King Wielki filozof starożytności, Diogenes z Synopy, mieszkał w: Łaźni Przyczepie kempingowej Pałacu Jaskini Beczce Sokrates to: Brazylijski piłkarz Europejski program wymiany studentów Wielki filozof Wszystkie z wymienionych

14 1 DLACZEGO BIAŁYSTOK? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Na filozofii i etyce w Białymstoku będą Cię uczyć specjaliści i autorytety w swoich dziedzinach.

15 Ocena parametryczna (ranking z 2013)
filozofiaietyka.uwb.edu.pl KATEGORIA A Ocena parametryczna (ranking z 2013)

16 filozofiaietyka.uwb.edu.pl

17 filozofiaietyka.uwb.edu.pl

18 filozofiaietyka.uwb.edu.pl

19 2 DLACZEGO BIAŁYSTOK? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Bo Białystok jest fajniejszy, niż się to zwykle samym białostoczanom i Podlasianom wydaje…

20 Kampus Uniwersytetu w Białymstoku
filozofiaietyka.uwb.edu.pl Kampus Uniwersytetu w Białymstoku

21 3 DLACZEGO BIAŁYSTOK? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Bo stosunek jakości życia do kosztów utrzymania jest tu wyjątkowo korzystny. Ten sam pułap, od którego gdzie indziej „zaczyna się rozmowa”, w Białymstoku oznacza studencki luksus. DWUPOKOJOWE MIESZKANIE – CENTRUM BIAŁEGOSTOKU DWUPOKOJOWE MIESZKANIE – WARIANT WARSZAWSKI

22 4 DLACZEGO BIAŁYSTOK? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Bo lepiej jest usłyszeć od swojego wykładowcy „dzień dobry” na ulicy, niż nie zostać przez niego rozpoznanym.

23 5 DLACZEGO BIAŁYSTOK? „PRZED” „PO” filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Bo nasze miasto potrzebuje ludzi dobrze wykształconych, a przy tym lepiej jest tworzyć tradycję samemu, niż tylko korzystać z dorobku innych.

24 6 DLACZEGO BIAŁYSTOK? filozofiaietyka.uwb.edu.pl
Bo nie stracisz dwóch godzin dziennie, stojąc w korkach w drodze na uczelnię i z niej wracając. Korki korkom nierówne.

25 filozofiaietyka.uwb.edu.pl Tęskno Ci do wielkiej metropolii? W ramach studiów filozoficznych możesz przez rok studiować na tym samym kierunku na innych uniwersytetach w naszym kraju, a później wrócić do naszego miasta. Umożliwia to Program Mobilności Studentów – MOST Most

26 Wymiana międzynarodowa
filozofiaietyka.uwb.edu.pl Możliwość odbycia części studiów (jeden lub dwa semestry) za granicą, między innymi w ramach Programu Socrates/Erasmus Uniwersytety we Francji, Finlandii, Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii - lista wydłuża się co roku Okazja do poszerzenia horyzontów poznania nowych ludzi, innej kultury oraz doskonalenia znajomości języków obcych Wymiana międzynarodowa

27 Informacje praktyczne
filozofiaietyka.uwb.edu.pl PLAC UNIWERSYTECKI 1 Informacje praktyczne


Pobierz ppt "na Uniwersytecie w Białymstoku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google