Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozoga Do drugiej wojny światowej sołectwo Łęg Starościński wchodziło w skład gminy Durlasy i składało się z następujących dzielnic: Łęg – Góry, Łęg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozoga Do drugiej wojny światowej sołectwo Łęg Starościński wchodziło w skład gminy Durlasy i składało się z następujących dzielnic: Łęg – Góry, Łęg."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozoga

3 Do drugiej wojny światowej sołectwo Łęg Starościński wchodziło w skład gminy Durlasy i składało się z następujących dzielnic: Łęg – Góry, Łęg – Adamka, Łęg – Mała Wioska, Leśna Góra, Łęg Walery, Łęg Gać. Po drugiej wojnie światowej wieś Łęg Starościński znalazł się w gminie Lelis. W latach późniejszych nastąpił podział Łęgu Starościńskiego na dwa sołectwa –Łęg Starościński i Łęg Walery.

4  Mężczyzn : ok. 50  Kobiet: ok. 45  Dzieci : ok. 40  Domy mieszkalne : 31

5 Tartak Usługi transportowe Agroturystyka Sklep spożywczy

6

7 Walery

8

9

10

11

12 Spotkać w lesie można : - sarny - zające - jeże - lisy - kuny Osobiście widzieliśmy zająca

13

14 Kościół w Łęgu Starościńskim wybudowany został w latach 1982-1991. Największy wkład w jego budowę wnieśli mieszkańcy wiosek: Łęg Starościński; Łęg Przedmiejski; Szafarczyska; Kurpiewskie oraz wierni z parafii NNMP, którzy na ten cel wnosili ofiary. Do budowy kościoła przyczynił się ówczesny naczelnik gminy Rafał Dymerski.

15 Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego poświęcony został 7 kwietnia 1991r. I od tego dnia został został ustanowiony samodzielny ośrodek duszpasterski przekształcony 29 listopada 1992 r. w parafie. Skład parafii, w całości wydzielonej z parafii NNMP w Ostrołęce weszły w wioski: Łęg Starościński, Kurpiewskie oraz Łęg Przedmieście bez dzielnic Muszyństwo, Wielki Lasek i Księży Lasek. W 2004r. Parafia liczyła 1760 wiernych, a obecnie liczy ok. 3000. Kolejnymi proboszczami byli: Ryszard Kłosiński 1992-2002 i Paweł Sobotka od 2002-nadal.

16 Po wielu staraniach księdza proboszcza oraz parafian dnia 27 maj 2011 została uroczyście poświęcona nowa plebania przez ks. bp. Stanisława Stefanka.

17 Prezentację wykonały: Karczewska Magdalena Kubeł Natalia Zięba Karolina


Pobierz ppt "Rozoga Do drugiej wojny światowej sołectwo Łęg Starościński wchodziło w skład gminy Durlasy i składało się z następujących dzielnic: Łęg – Góry, Łęg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google