Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o zawodzie Kowala Kuba Drozdowski ZSB, kl. 2c.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o zawodzie Kowala Kuba Drozdowski ZSB, kl. 2c."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o zawodzie Kowala Kuba Drozdowski ZSB, kl. 2c

2 Zapraszam do obejrzenia i życzę miłego oglądania.

3 Zawód kowala Kowale to rzemieślnicy, którzy wyrabiają przedmioty z metalu, takie jak kociołki, podkowy, narzędzia, gwoździe, broń białą i tym podobne.Kowale to rzemieślnicy, którzy wyrabiają przedmioty z metalu, takie jak kociołki, podkowy, narzędzia, gwoździe, broń białą i tym podobne.

4 Historia kowalstwa Kiedyś zawód kowala był bardzo popularny. W każdej wsi znajdowała się kuźnia. Jednak wraz z postępującą idustrializacją procesów wytwarzania przedmiotów coraz bardziej tracił na znaczeniu i z czasem prawie kompletnie przestał być praktykowany.Kiedyś zawód kowala był bardzo popularny. W każdej wsi znajdowała się kuźnia. Jednak wraz z postępującą idustrializacją procesów wytwarzania przedmiotów coraz bardziej tracił na znaczeniu i z czasem prawie kompletnie przestał być praktykowany.

5 Przykładowe przedmioty pracy kowala palenisko, kowadło, młotek, kleszcze, fartuch i rękawice;

6 Kowalstwo artystyczne Obecnie zauważa się odrodzenie sztuki kowalskie w formie tworzenia różnych przedmiotów na indywidualne zamówienia. Na przykład:Obecnie zauważa się odrodzenie sztuki kowalskie w formie tworzenia różnych przedmiotów na indywidualne zamówienia. Na przykład: balustrady balkonowe,balustrady balkonowe, płoty i ogrodzenia posesji,płoty i ogrodzenia posesji, kraty okienne, itd. kraty okienne, itd.

7 Ryciny

8 Dziękuję za obejrzenie Dziękuję za obejrzenie


Pobierz ppt "Prezentacja o zawodzie Kowala Kuba Drozdowski ZSB, kl. 2c."

Podobne prezentacje


Reklamy Google