Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to znaczy zdrowo się odżywiać?. W tej prezentacji napiszę o:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to znaczy zdrowo się odżywiać?. W tej prezentacji napiszę o:"— Zapis prezentacji:

1 Co to znaczy zdrowo się odżywiać?

2 W tej prezentacji napiszę o:

3 Jak najczęściej odżywia się dzisiejszy nastolatek. Jak najczęściej odżywia się dzisiejszy nastolatek. Jak powinien się odżywiać nastolatek. Jak powinien się odżywiać nastolatek. Jaki jest przykładowy jadłospis dla dzisiejszego nastolatka. Jaki jest przykładowy jadłospis dla dzisiejszego nastolatka.

4 Jakie jedzenie jest najpopularniejsze wśród młodzieży?

5 Dzisiejsza młodzież nie zawsze odżywia się prawidłowo. Coraz większą popularnością cieszą się hamburgery, hot dogi, słodycze i napoje gazowane. Jednym słowem – niezdrowe, wysoko kaloryczne jedzenie prowadzące do otyłości, cukrzycy i chorób serca.

6 Co to jest fast food?

7 Fast food (z ang. dosłownie szybka żywność) to rodzaj pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego. Zwykle posiada ono wysoką wartość kaloryczną – zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, przy równoczesnym niedoborze cennych dla organizmu substancji – błonnika, witamin i minerałów. Fast food (z ang. dosłownie szybka żywność) to rodzaj pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego. Zwykle posiada ono wysoką wartość kaloryczną – zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, przy równoczesnym niedoborze cennych dla organizmu substancji – błonnika, witamin i minerałów.

8 Jak powinna się odżywiać młodzież?

9 Nastolatki powinny stosować zasady zdrowego żywienia: 1. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami. 2. Dokładnie gryź i przeżuwaj spożywany pokarm. 3. Ograniczaj spożywanie żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów. 4. Spożywaj ostatni posiłek najpóźniej na 2 godziny przed snem. 5. Zachowaj umiar w spożywaniu masła, margaryny, soli, glutaminianu sodu, cukru oraz białej mąki.

10

11 Przykładowy jadłospis Śniadanie Drugie Śniadanie ObiadPodwieczorekKolacja Wersja 1 Kanapki z ciemnego chleba, wędliny i warzyw. Mus z jabłek, bananów i innych owoców. Zapiekanka z warzyw i żółtego sera. Koktajl owocowo - mleczny z dodatkiem oleju lnianego. Omlet z warzywam i. Wersja 2 Muesli z jogurtem. Twarożek z pomidore m i szczypiorkie m. Zupa krem z brokułów z grzankami. Naleśniki ze szpinakiem. Pieczone ziemniaki z sosem tzatziki.

12 Dziękuję za obejrzenie prezentacji!!!


Pobierz ppt "Co to znaczy zdrowo się odżywiać?. W tej prezentacji napiszę o:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google