Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH"— Zapis prezentacji:

1 NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH
Autor:

2 Niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. Spółka Claas jest największym producentem maszyn żniwnych w Europie. Według skonsolidowanego sprawozdania rocznego, spółka w roku podatkowym 2008 osiągnęła mln euro przychodu. Około 78 procent sprzedaży jest generowane poza granicami Niemiec. Zysk przed opodatkowaniem wynosił 248,1 milionów euro. W tym samym roku firma zatrudniała 9100 pracowników, w tym około 500 w Bad Saulgau.

3

4 Deere & Company – amerykańskie przedsiębiorstwo założone w roku 1837 przez Johna Deere, kowala z Grand Detour, Illinois. Wszystkie produkty są sygnowane nazwą John Deere, która również stanowi synonim nazwy przedsiębiorstwa. Firma ta jest światowym liderem w technologii rolnej. Wśród innych produktów tej firmy znajdują się maszyny dla leśnictwa, maszyny budowlane i sprzęt do trawy i ziemi a od 2006 roku również systemy nawadniania w rolnictwie oraz dla krajobrazu i ogrodnictwa. Inne marki grupy to Deere Power Systems (maszyny i silniki), Kemper (przystawki), SABO (spulchniarki i kosiarki do trawy) oraz Frontier (sprzęt do uprawy i pastwiska), PartsCountry i Vapor Matic (części zamiennych dla innych producentów). Produkty John Deere posiadają charakterystyczne zielone i żółte kolory oraz logo skaczącego jelenia.

5

6 Pronar Sp. z o.o. – polski producent ciągników rolniczych oraz maszyn rolniczych i komunalnych z siedzibą w Narwi. Posiada zakłady produkcyjne w Narwi, Narewce, Strabli i Siemiatyczach.

7

8 New Holland – część firmy CNH Global, która jest częścią Fiat Group
New Holland – część firmy CNH Global, która jest częścią Fiat Group. Sprzęt rolniczy produkowany pod marką New Holland jest sprzedawany na całym świecie. Historia marki New Holland jest sumą integracji czterech marek które współpracowały i połączyły się: Ford, FiatAgri, Clayes i New Holland Firma została założona w 1895 przez Abe Zimmermana jako New Holland Machine Company w New Holland w Pensylwanii. Kupił on starą stajnię położoną na North Railroad Avenue na obrzeżach miasta, przeznaczając ją na kuźnię. Największym sukcesem Abrama Zimmermana było skonstruowanie - metodą prób i błędów - odpornych na mróz silników benzynowych, napędzających różne urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie, takie jak np.: rozdrabniacz do pasz, piła do drewna, pralka, rozdrabniarka do kamieni, ubijarka do masła. Nowością wprowadzoną przez konstruktora był specjalnie skonstruowany płaszcz wodny silnika (układ kanałów pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną ścianką korpusu silnika, przez które przepływa płyn chłodzący).

9

10 włoski producent samochodów, a także pojazdów wodnych
włoski producent samochodów, a także pojazdów wodnych. Produkcję ciągników rolniczych o tej marce prowadzi inne przedsiębiorstwo – Lamborghini Trattori grupa SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Do 1972 Lamborghini z prezesem Ferrucio produkowało oba typy pojazdów. Produkcja ciągników od 1947, samochodów od Siedziba firmy samochodowej jest w miejscowości Sant'Agata Bolognese między Bolonią a Modeną. Od 1998 Lamborghini należy do Audi.

11

12 DZIEKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google