Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH Autor:.  Niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. Spółka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH Autor:.  Niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. Spółka."— Zapis prezentacji:

1 NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH Autor:

2  Niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. Spółka Claas jest największym producentem maszyn żniwnych w Europie.  Według skonsolidowanego sprawozdania rocznego, spółka w roku podatkowym 2008 osiągnęła 3.236 mln euro przychodu. Około 78 procent sprzedaży jest generowane poza granicami Niemiec. Zysk przed opodatkowaniem wynosił 248,1 milionów euro. W tym samym roku firma zatrudniała 9100 pracowników, w tym około 500 w Bad Saulgau.

3

4  Deere & Company – amerykańskie przedsiębiorstwo założone w roku 1837 przez Johna Deere, kowala z Grand Detour, Illinois. Wszystkie produkty są sygnowane nazwą John Deere, która również stanowi synonim nazwy przedsiębiorstwa. Firma ta jest światowym liderem w technologii rolnej. Wśród innych produktów tej firmy znajdują się maszyny dla leśnictwa, maszyny budowlane i sprzęt do trawy i ziemi a od 2006 roku również systemy nawadniania w rolnictwie oraz dla krajobrazu i ogrodnictwa.  Inne marki grupy to Deere Power Systems (maszyny i silniki), Kemper (przystawki), SABO (spulchniarki i kosiarki do trawy) oraz Frontier (sprzęt do uprawy i pastwiska), PartsCountry i Vapor Matic (części zamiennych dla innych producentów).  Produkty John Deere posiadają charakterystyczne zielone i żółte kolory oraz logo skaczącego jelenia.

5

6  Pronar Sp. z o.o. – polski producent ciągników rolniczych oraz maszyn rolniczych i komunalnych z siedzibą w Narwi. Posiada zakłady produkcyjne w Narwi, Narewce, Strabli i Siemiatyczach.

7

8  New Holland – część firmy CNH Global, która jest częścią Fiat Group. Sprzęt rolniczy produkowany pod marką New Holland jest sprzedawany na całym świecie.  Historia marki New Holland jest sumą integracji czterech marek które współpracowały i połączyły się: Ford, FiatAgri, Clayes i New Holland  Firma została założona w 1895 przez Abe Zimmermana jako New Holland Machine Company w New Holland w Pensylwanii. Kupił on starą stajnię położoną na North Railroad Avenue na obrzeżach miasta, przeznaczając ją na kuźnię. Największym sukcesem Abrama Zimmermana było skonstruowanie - metodą prób i błędów - odpornych na mróz silników benzynowych, napędzających różne urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie, takie jak np.: rozdrabniacz do pasz, piła do drewna, pralka, rozdrabniarka do kamieni, ubijarka do masła. Nowością wprowadzoną przez konstruktora był specjalnie skonstruowany płaszcz wodny silnika (układ kanałów pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną ścianką korpusu silnika, przez które przepływa płyn chłodzący).

9

10  włoski producent samochodów, a także pojazdów wodnych. Produkcję ciągników rolniczych o tej marce prowadzi inne przedsiębiorstwo – Lamborghini Trattori grupa SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Do 1972 Lamborghini z prezesem Ferrucio produkowało oba typy pojazdów. Produkcja ciągników od 1947, samochodów od 1963. Siedziba firmy samochodowej jest w miejscowości Sant'Agata Bolognese między Bolonią a Modeną. Od 1998 Lamborghini należy do Audi.

11

12 DZIEKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "NAJLEPSZE MARKI CIAGNIKÓW ROLNICZYCH Autor:.  Niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. Spółka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google