Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry,"— Zapis prezentacji:

1 Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry,
7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Panie! ...mam jedno życzenie: być blisko Ciebie. Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry, że mnie rozumiesz, że wszystko możesz. Czasem wydaje mi się, iż jesteś daleko ode mnie, chociaż ciągle usiłuję w Ciebie wierzyć. ...wierzę, że Ty jesteś jedyny, który darzy mnie zaufaniem. (P. Boraca, Modlitwy młodych na każdy dzień, Tarnów 2001, s. 51)

2 „Od tego uczenia trudnego raduje się serce...
7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek „Od tego uczenia trudnego raduje się serce... ... i boli” bohaterstwo wielki umysł (wynalazki, technika, kultura, sztuka) zdolność do kochania i okazywania miłości altruizm empatia, przyjaźń umiejętność poświęcenia się dla innych dokonywanie dobrych wyborów wojny, getta, łagry, prześladowania terroryzm wykorzystanie inteligencji do złych celów niszczenie przyrody brak szacunku dla życia bardziej mieć niż być egoizm Człowiek jest zdolny zachwycać, ale też sprawić, że inni się go boją. Daje zarazem dowody swojej wielkości i godności, ale i też tę swoją godność lekceważy.

3 7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek
W obecności aniołów Bóg lepi z gliny człowieka „na swój obraz i podobieństwo”, mozaika (XIII w.), bazylika św. Marka, Wenecja Wielkość i godność człowieka wynika z faktu, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże, że ma nieśmiertelną duszę, rozum i wolną wolę; nędza i małość człowieka płynie przede wszystkim z tego, że źle używa swojej wolności, myląc wolność z samowolą, że zapomina, iż jest dzieckiem Bożym.


Pobierz ppt "Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google