Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Panie!...mam jedno życzenie: być blisko Ciebie. Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry, że mnie rozumiesz, że wszystko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Panie!...mam jedno życzenie: być blisko Ciebie. Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry, że mnie rozumiesz, że wszystko."— Zapis prezentacji:

1 7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Panie!...mam jedno życzenie: być blisko Ciebie. Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry, że mnie rozumiesz, że wszystko możesz. Czasem wydaje mi się, iż jesteś daleko ode mnie, chociaż ciągle usiłuję w Ciebie wierzyć....wierzę, że Ty jesteś jedyny, który darzy mnie zaufaniem. (P. Boraca, Modlitwy młodych na każdy dzień, Tarnów 2001, s. 51)

2 7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek „Od tego uczenia trudnego raduje się serce...... i boli”  bohaterstwo  wielki umysł (wynalazki, technika, kultura, sztuka)  zdolność do kochania i okazywania miłości  altruizm  empatia, przyjaźń  umiejętność poświęcenia się dla innych  dokonywanie dobrych wyborów  wojny, getta, łagry, prześladowania  terroryzm  wykorzystanie inteligencji do złych celów  niszczenie przyrody  brak szacunku dla życia  bardziej mieć niż być  egoizm Człowiek jest zdolny zachwycać, ale też sprawić, że inni się go boją. Daje zarazem dowody swojej wielkości i godności, ale i też tę swoją godność lekceważy.

3 7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Wielkość i godność człowieka wynika z faktu, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże, że ma nieśmiertelną duszę, rozum i wolną wolę; nędza i małość człowieka płynie przede wszystkim z tego, że źle używa swojej wolności, myląc wolność z samowolą, że zapomina, iż jest dzieckiem Bożym. W obecności aniołów Bóg lepi z gliny człowieka „na swój obraz i podobieństwo”, mozaika (XIII w.), bazylika św. Marka, Wenecja


Pobierz ppt "7. Najpiękniejsze dzieło Boga – człowiek Panie!...mam jedno życzenie: być blisko Ciebie. Bo wiem, że Ty zawsze jesteś dobry, że mnie rozumiesz, że wszystko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google