Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Yellow Bahama w prążki-kandydat na przyszłą lekturę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Yellow Bahama w prążki-kandydat na przyszłą lekturę"— Zapis prezentacji:

1 Yellow Bahama w prążki-kandydat na przyszłą lekturę

2 Autorka książki Ewa Nowak (ur. 21 grudnia 1966 r. w Warszawie), polska pisarka i publicystka. Ukończyła XXXVII LO w Warszawie. Następnie Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała jako nauczycielka i pedagog-terapeuta. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości .

3 Autorka książki c.d. Akcja książek Ewy Nowak rozgrywa się w czasach jej współczesnych, jednak w obszarze zainteresowań pisarki znajdują się raczej problemy uniwersalne, właściwe ludziom w każdych czasach. Tematy, którymi zajmuje się autorka, to trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, słabość psychiczna lub kalectwo ciała. Najsłynniejszymi dziełami są: Bardzo biała wrona, Pajączek na rowerze oraz Yellow Bahama w prążki.

4 Kilka słów o książce Jacek Bosek ma piętnaście lat i jest mądrym, śmiałym, niezależnym człowiekiem, który w ogóle nie liczy się z zakłamanymi normami społecznymi, obłudnymi zakazami, i jak sejsmograf wyłapuje wszystkie absurdy współczesnego świata. Jego niebywały dar do ściągania na siebie kłopotów, surrealistyczne poczucie humoru i błyskotliwy umysł sprawiają, że Jacek zjednuje sobie sympatię czytelników. Wśród wielu humorystycznych zdarzeń związanych z Jackiem jest też kilka mniej wesołych — ponurych i trudnych. Jednym z nich jest odnalezienie się ojca Jacka. Przez piętnaście lat nie interesował się synem, a teraz zjawia się i, ku zaskoczeniu Jacka, całe otoczenie żąda, aby Jacek zaakceptował swojego ojca. Jednak Jackiem nie da się manipulować, bo on nigdy nie robi niczego wbrew sobie.

5 Kilka słów o książce c.d. Hania to przeciwieństwo niemal wszystkich cech Jacka — spokojna, wyważona córka bibliotekarki. Jej darem od losu jest niezwykły zmysł obserwacyjny, dzięki któremu tak trafnie opisuje nam otaczającą ją słodko-gorzką rzeczywistość. W powieści występuje cała galeria postaci drugoplanowych. Iza, młoda ciotka Hani, to z kolei ktoś dorosły tylko z racji wieku. Mama Jacka — każdy sam musi dokonać oceny, czy Jacek utrudnia, czy też okrasza jej życie, bo nie jest to jednoznaczne. W powieści występuje też Krzysiek. Jednak Krzysiek, w odróżnieniu od innych bohaterów, nie jest człowiekiem…

6 Ciekawostki Cała książka jest w formie ciekawych i od których nie można się oderwać, Hania pisze je do kobiety którą poznała w bibliotece na spotkaniu zorganizowanym przez jej mamę.

7 Argumenty Przypatrujemy się życiu Hani, jej przyjaciela Jacka oraz Zosi, Izy i warana Krzyśka-raz po raz wybuchają śmiechem, bo zarówno Ewa Nowak, jak i jej bohaterka uważają, że śmiech jest najlepszym, a czasem jedynym lekarstwem na małe i wielkie kłopoty. Ta książka pozwala oderwać się od rzeczywistości i uświadamia że przyjaciele to największy skarb jaki mamy.

8 Prezentacje zrobiła Michalina Rubacha

9 Źródła informacji http://pl. wikipedia. org/wiki/Ewa_Nowak http://www

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Yellow Bahama w prążki-kandydat na przyszłą lekturę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google