Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Parki narodowe położone na nizinach. Woliński Park Narodowy Obejmuje ląd i obszar morski oraz znaczną część wyspy Wolin, Obejmuje ląd i obszar morski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Parki narodowe położone na nizinach. Woliński Park Narodowy Obejmuje ląd i obszar morski oraz znaczną część wyspy Wolin, Obejmuje ląd i obszar morski."— Zapis prezentacji:

1 Parki narodowe położone na nizinach

2 Woliński Park Narodowy Obejmuje ląd i obszar morski oraz znaczną część wyspy Wolin, Obejmuje ląd i obszar morski oraz znaczną część wyspy Wolin,

3 Woliński Park Narodowy Występują tutaj wybrzeża wysokie, Występują tutaj wybrzeża wysokie,

4 Woliński Park Narodowy Rosną tutaj bory sosnowe i lasy bukowe, Rosną tutaj bory sosnowe i lasy bukowe, Występują tutaj orzeł bielik – symbol parku i godło Polski oraz morświny. Występują tutaj orzeł bielik – symbol parku i godło Polski oraz morświny.

5 Słowiński Park Narodowy Obejmuje ląd i obszar morski oraz dwa jeziora przybrzeżne: Gardno i Łebsko. Obejmuje ląd i obszar morski oraz dwa jeziora przybrzeżne: Gardno i Łebsko.

6 Słowiński Park Narodowy Występują tutaj wędrujące wydmy, które zasypują pobliskie lasy. Występują tutaj wędrujące wydmy, które zasypują pobliskie lasy.

7 Słowiński Park Narodowy Dużą część parku zajmują tereny podmokłe i torfowiska – raj dla ptaków wodnych i błotnych np.: batalionów i mewy srebrzystej będącej symbolem parku Dużą część parku zajmują tereny podmokłe i torfowiska – raj dla ptaków wodnych i błotnych np.: batalionów i mewy srebrzystej będącej symbolem parku

8 Park Narodowy Ujście Warty Jest najmłodszym parkiem narodowym w Polsce i obejmuje rozlewiska Warty i jej ujście do Odry. Jest najmłodszym parkiem narodowym w Polsce i obejmuje rozlewiska Warty i jej ujście do Odry.

9 Park Narodowy Ujście Warty został założony w celu ochrony terenów podmokłych, łąk i pastwisk – miejsc życia wielu ptaków np.: został założony w celu ochrony terenów podmokłych, łąk i pastwisk – miejsc życia wielu ptaków np.:

10 Park Narodowy Ujście Warty Występuje również gęś zbożowa – będąca symbolem parku. Występuje również gęś zbożowa – będąca symbolem parku.

11 Drawieński Park Narodowy Położony jest w górnym biegu rzeki Drawy i obejmuje Puszczę Drawską. Położony jest w górnym biegu rzeki Drawy i obejmuje Puszczę Drawską.

12 Drawieński Park Narodowy Przeważającą część parku stanowią lasy sosnowe, wśród których znajdują się jeziora i rzeki. Przeważającą część parku stanowią lasy sosnowe, wśród których znajdują się jeziora i rzeki.

13 Drawieński Park Narodowy Wokół jezior i rzek żyją chronione: bóbr i wydra będąca symbolem parku. Wokół jezior i rzek żyją chronione: bóbr i wydra będąca symbolem parku.

14 Park Narodowy „Bory Tucholskie” Jest położony we wschodniej części Pojezierza Pomorskiego i obejmuje obszar leśny – Bory Tucholskie. Jest położony we wschodniej części Pojezierza Pomorskiego i obejmuje obszar leśny – Bory Tucholskie.

15 Park Narodowy „Bory Tucholskie” W sosnowych lasach występują polodowcowe jeziora – długie i wąskie zwane rynnowymi. W sosnowych lasach występują polodowcowe jeziora – długie i wąskie zwane rynnowymi.

16 Park Narodowy „Bory Tucholskie” W lasach żyją: wilki, bociany czarne i cietrzewie. W lasach żyją: wilki, bociany czarne i cietrzewie.

17 Wielkopolski Park Narodowy Położony jest na południe od Poznania i został utworzy w celu ochrony dobrze zachowanego krajobrazu polodowcowego Pojezierza Wielkopolskiego. Położony jest na południe od Poznania i został utworzy w celu ochrony dobrze zachowanego krajobrazu polodowcowego Pojezierza Wielkopolskiego.

18 Wielkopolski Park Narodowy Porośnięty jest głównie borami sosnowymi, w których żyje puszczyk – sowa będąca symbolem parku. Porośnięty jest głównie borami sosnowymi, w których żyje puszczyk – sowa będąca symbolem parku.

19 Wigierski Park Narodowy Położony jest na Pojezierzu Suwalskim i obejmuje część Puszczy Augustowskiej. Położony jest na Pojezierzu Suwalskim i obejmuje część Puszczy Augustowskiej.

20 Wigierski Park Narodowy Występują tutaj liczne polodowcowe jeziora, z których największe to Wigry. Występują tutaj liczne polodowcowe jeziora, z których największe to Wigry.

21 Wigierski Park Narodowy Można tutaj spotkać chronione perkozy, gągoły, a także wilki, rysie i bobry. Można tutaj spotkać chronione perkozy, gągoły, a także wilki, rysie i bobry.

22 Kampinoski Park Narodowy Położony jest tuż przy zachodnich granicach Warszawy i obejmuje Puszczę Kampinoską, Położony jest tuż przy zachodnich granicach Warszawy i obejmuje Puszczę Kampinoską,

23 Kampinoski Park Narodowy Występują w nim bardzo różnorodne warunki życia, takie jak: Występują w nim bardzo różnorodne warunki życia, takie jak: polodowcowe piaski, polodowcowe piaski, bory sosnowe, bory sosnowe, wydmy, wydmy, bagna. bagna.

24 Kampinoski Park Narodowy W związku z dużą różnorodnością warunków życiowych występuje tam ogromna liczba zwierząt: bociany czarne, żurawie, orły bieliki, a także bobry, wydry, kuny, rysie oraz największe zwierzęta – łosie stanowiące symbol parku. W związku z dużą różnorodnością warunków życiowych występuje tam ogromna liczba zwierząt: bociany czarne, żurawie, orły bieliki, a także bobry, wydry, kuny, rysie oraz największe zwierzęta – łosie stanowiące symbol parku.

25 Biebrzański Park Narodowy Jest największym parkiem narodowym w Polsce i położony jest w północnej części Niziny Północnopodlaskiej. Jest największym parkiem narodowym w Polsce i położony jest w północnej części Niziny Północnopodlaskiej.

26 Biebrzański Park Narodowy Obejmuje rozległe obszary podmokłe i torfowiska, przez które licznymi zakolami pływnie rzeka Biebrza. Obejmuje rozległe obszary podmokłe i torfowiska, przez które licznymi zakolami pływnie rzeka Biebrza.

27 Biebrzański Park Narodowy Część parku porastają lasy np. olszyny Część parku porastają lasy np. olszyny

28 Biebrzański Park Narodowy Park ten stanowi jedno z najważniejszych w Polsce i Europie miejsc gniazdowania i odpoczynku wielu ptaków wodno-błotnych, Park ten stanowi jedno z najważniejszych w Polsce i Europie miejsc gniazdowania i odpoczynku wielu ptaków wodno-błotnych, Żyją tu wydry, wilki, bobry, łosie, Żyją tu wydry, wilki, bobry, łosie, Symbolem parku jest ptak – batalion. Symbolem parku jest ptak – batalion.

29 Narwiański Park Narodowy Położony jest na południe od Biebrzańskiego PN i rozpościera się wzdłuż środkowego biegu rzeki Narew. Położony jest na południe od Biebrzańskiego PN i rozpościera się wzdłuż środkowego biegu rzeki Narew.

30 Narwiański Park Narodowy Prawie w całości porośnięty jest lasami i podobnie jak Biebrzański Park Narodowy jest ostoją ptaków wodnych i błotnych, Prawie w całości porośnięty jest lasami i podobnie jak Biebrzański Park Narodowy jest ostoją ptaków wodnych i błotnych, Symbolem parku jest drapieżny ptak – błotniak stawowy. Symbolem parku jest drapieżny ptak – błotniak stawowy.

31 Poleski Park Narodowy Występuje na Polesiu Lubelskim i zajmuje podmokłe tereny, na których występują niewielkie jeziora. Występuje na Polesiu Lubelskim i zajmuje podmokłe tereny, na których występują niewielkie jeziora.

32 Poleski Park Narodowy Przeważająca część parku porośnięta jest lasami, a w małych jeziorach żyje jedyny w Polsce gatunek żółwia – żółw błotny będący pod ścisłą ochroną. Przeważająca część parku porośnięta jest lasami, a w małych jeziorach żyje jedyny w Polsce gatunek żółwia – żółw błotny będący pod ścisłą ochroną.

33 Białowieski Park Narodowy Jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce i zajmuje fragment Puszczy Białowieskiej. Jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce i zajmuje fragment Puszczy Białowieskiej.

34 Utworzono go aby chronić jedyny w Europie las o charakterze pierwotnym, który nie został przekształcony przez człowieka. Utworzono go aby chronić jedyny w Europie las o charakterze pierwotnym, który nie został przekształcony przez człowieka. Białowieski Park Narodowy

35 Można tutaj spotkać wiele bardzo starych drzew np. 150 letnie dęby, Można tutaj spotkać wiele bardzo starych drzew np. 150 letnie dęby, Symbolem parku jest żyjący w parku żubr. Symbolem parku jest żyjący w parku żubr.


Pobierz ppt "Parki narodowe położone na nizinach. Woliński Park Narodowy Obejmuje ląd i obszar morski oraz znaczną część wyspy Wolin, Obejmuje ląd i obszar morski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google