Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co robić?. Dzisiaj: dyktando część mowy o dzianiu się Czytanka o walentynkach i książka o zakochaniu ( Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co robić?. Dzisiaj: dyktando część mowy o dzianiu się Czytanka o walentynkach i książka o zakochaniu ( Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek)"— Zapis prezentacji:

1 Co robić?

2 Dzisiaj: dyktando część mowy o dzianiu się Czytanka o walentynkach i książka o zakochaniu ( Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek)

3 Wiersz LEŃ Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. "O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na tapczanie? A kto zjadł pierwsze śniadanie? A kto dzisiaj pluł i łapał? A kto się w głowę podrapał? A kto dziś zgubił kalosze? O - o! Proszę!"

4 Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. "Przepraszam! A tranu nie piłem? A uszu dzisiaj nie myłem? A nie urwałem guzika? A nie pokazałem języka? A nie chodziłem się strzyc? To wszystko nazywa się nic?" Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień.

5 Nie poszedł do szkoły, bo mu się nie chciało, Nie odrobił lekcji, bo czasu miał za mało, Nie zasznurował trzewików, bo nie miał ochoty, Nie powiedział "dzień dobry", bo z tym za dużo roboty, Nie napoił Azorka, bo za daleko jest woda, Nie nakarmił kanarka, bo czasu mu było szkoda. Miał zjeść kolację - tylko ustami mlasnął, Miał położyć się - nie zdążył - zasnął. Śniło mu się, że nad czymś ogromnie się trudził. Tak zmęczył się tym snem, że się obudził.

6 4 grupy – konkurs Każdy aktywny uczeń może otrzymać do 3 DOJO punktów, a wygrana grupa po 2 dodatkowe.

7 Sobota 14 lutego 2015 rok Temat: Czasownik, ponieważ czynności dzieją się w czasie. 1. Czasownik – to część mowy, która określa czynności & stany.

8 czynności pisać czytać biegać rozmawiać jeść pić

9 stany być wiedzieć rozumieć wydawać się pamiętać wierzyć

10 2. Czasownik odmienia się przez liczby ( jak rzeczownik): l.poj. l.mn. jem jemy idziesz idziecie myśli myślą

11 3. Czasownik odmienia się przez osoby: l.poj. l.mn. 1.ja jestem 1. my jesteśmy 2.ty jesteś 2. wy jesteście 3.on jest 3. oni są ona jest one są ono jest

12 4. Czasownik występuje w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym, ale na razie uczymy się tylko o TERAZ.

13 Zad. dom. 1.Zeszyt ćwiczeń strony 80-83. 2. Czytanie ze zrozumieniem: tekst na stronie szkoły, odpowiedzi na kartce 1a, 2b, 3c …etc.


Pobierz ppt "Co robić?. Dzisiaj: dyktando część mowy o dzianiu się Czytanka o walentynkach i książka o zakochaniu ( Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google