Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tomek w krainie kangurów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tomek w krainie kangurów"— Zapis prezentacji:

1 Tomek w krainie kangurów
Pewnego dnia do domu Karskich przybył Jan Smuga- przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego, aby doprowadzić do jego spotkania z synem. Okazało się, że pan Wilmowski był łowcą dzikich zwierząt i dużo podróżował. Tomek został zaproszony na wyprawę do Australii. Podczas podróży poznał bosmana Tadeusza Nowickiego, który też pochodził z Warszawy i zaprzyjaźnił się z nim. Dzięki niemu chłopiec nauczył się po mistrzowsku posługiwać bronią palną. Natomiast w Australii poznał swoją przyjaciółkę, a w późniejszym czasie żonę Sally Allan.

2 Tomek Wilmowski żyje na przełomie XIX i XX wieku
Tomek Wilmowski żyje na przełomie XIX i XX wieku. Urodzony najprawdopodobniej w 1888 roku. Poznajemy go w 1902 jako 14-letniego chłopca, który wychowuje się w Warszawie u wujostwa Karskich. Ojciec Tomka, Andrzej, spiskował przeciwko carowi i musiał uciekać z kraju. Wkrótce po jego wyjeździe umarła matka chłopca. Tomek był bardzo ciekawym i spragnionym życia chłopcem. Dobrze się uczył, lecz nie był prymusem tylko dlatego, iż w zrusyfikowanej szkole wykładana była historia Rosji. Tomek jako młody patriota chciał zasłużyć się Polsce, nie mówił z kolegami po rosyjsku, lecz po polsku - jak przystało na Polaka znał prawdziwą historię Polski dzięki swojej matce. Jego ulubionym przedmiotem była geografia. Największym marzeniem Tomka było spotkać znowu swojego ojca.

3 Opinie Moim zdaniem książka jest przewidywalna i zawiera sporo nudnych fragmentów, na przykład walka Tomka z kangurem czy początek, w którym akcja rozwija się zbyt szybko. Z drugiej jednak strony jest kilka ciekawych fragmentów, choćby burza piaskowa czy walka z tygrysem. Ponadto pojawia się tu kilka ciekawych postaci, które opisałem na poprzednich slajdach. Podsumowując, książka nie jest zła, ale osobiście spodziewałem się więcej, mimo wszystko polecam, bo warto znać tą historię. Piotrek

4 Galeria

5 Koniec


Pobierz ppt "Tomek w krainie kangurów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google