Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pewnego dnia do domu Karskich przybył Jan Smuga- przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego, aby doprowadzić do jego spotkania z synem. Okazało się, że pan Wilmowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pewnego dnia do domu Karskich przybył Jan Smuga- przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego, aby doprowadzić do jego spotkania z synem. Okazało się, że pan Wilmowski."— Zapis prezentacji:

1 Pewnego dnia do domu Karskich przybył Jan Smuga- przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego, aby doprowadzić do jego spotkania z synem. Okazało się, że pan Wilmowski był łowcą dzikich zwierząt i dużo podróżował. Tomek został zaproszony na wyprawę do Australii. Podczas podróży poznał bosmana Tadeusza Nowickiego, który też pochodził z Warszawy i zaprzyjaźnił się z nim. Dzięki niemu chłopiec nauczył się po mistrzowsku posługiwać bronią palną. Natomiast w Australii poznał swoją przyjaciółkę, a w późniejszym czasie żonę Sally Allan.

2  Tomek Wilmowski żyje na przełomie XIX i XX wieku. Urodzony najprawdopodobniej w 1888 roku. Poznajemy go w 1902 jako 14-letniego chłopca, który wychowuje się w Warszawie u wujostwa Karskich. Ojciec Tomka, Andrzej, spiskował przeciwko carowi i musiał uciekać z kraju. Wkrótce po jego wyjeździe umarła matka chłopca. Tomek był bardzo ciekawym i spragnionym życia chłopcem. Dobrze się uczył, lecz nie był prymusem tylko dlatego, iż w zrusyfikowanej szkole wykładana była historia Rosji. Tomek jako młody patriota chciał zasłużyć się Polsce, nie mówił z kolegami po rosyjsku, lecz po polsku - jak przystało na Polaka znał prawdziwą historię Polski dzięki swojej matce. Jego ulubionym przedmiotem była geografia. Największym marzeniem Tomka było spotkać znowu swojego ojca.

3 Moim zdaniem książka jest przewidywalna i zawiera sporo nudnych fragmentów, na przykład walka Tomka z kangurem czy początek, w którym akcja rozwija się zbyt szybko. Z drugiej jednak strony jest kilka ciekawych fragmentów, choćby burza piaskowa czy walka z tygrysem. Ponadto pojawia się tu kilka ciekawych postaci, które opisałem na poprzednich slajdach. Podsumowując, książka nie jest zła, ale osobiście spodziewałem się więcej, mimo wszystko polecam, bo warto znać tą historię.  Piotrek

4

5


Pobierz ppt "Pewnego dnia do domu Karskich przybył Jan Smuga- przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego, aby doprowadzić do jego spotkania z synem. Okazało się, że pan Wilmowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google