Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyszedł na świat w bogatej rodzinie. W dzieciństwie niczego mu nie brakowało, poza miłością ojca. Wychowany w katolicyzmie Jacques porzucił wiarę tuż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyszedł na świat w bogatej rodzinie. W dzieciństwie niczego mu nie brakowało, poza miłością ojca. Wychowany w katolicyzmie Jacques porzucił wiarę tuż."— Zapis prezentacji:

1 Przyszedł na świat w bogatej rodzinie. W dzieciństwie niczego mu nie brakowało, poza miłością ojca. Wychowany w katolicyzmie Jacques porzucił wiarę tuż przed osiągnięciem pełnoletniości. Historia współczesnego „dobrego Łotra” Jacquesa Fescha

2 Gdy miał 21 lat wziął ślub cywilny ze swoją dziewczyną Pierrette, która oczekiwała dziecka. Dostał posadę w banku swego ojca. Jednak to nie zmieniło jego hulaszczego życia. Zostawił swoją żonę i córkę, był też ojcem dziecka innej kobiety. Rozczarowany swoim życiem marzył o ucieczce i wyprawie wokół Pacyfiku. Historia współczesnego „dobrego Łotra” Jacquesa Fescha

3 25 lutego 1954 r. Jacques Fesch i jego dwaj wspólnicy postanawiają obrabować drobnego bankiera. Napad nie udaje się. Ranny bankier wzywa pomocy. Jaqcues ucieka. W bramie policjant krzyczy do niego: „Ręce do góry, bo strzelam!”. Jacques strzela pierwszy i przypadkowo go trafia, po czym rzuca się do ucieczki. Niestety, policjant umiera. Jacques dowiaduje się o tym, gdy zostaje zatrzymany.

4 Historia współczesnego „dobrego Łotra” Jacquesa Fescha Długie śledztwo i proces kończą się skazaniem na śmierć. Trzy i pół letnie oczekiwanie na wykonanie wyroku staje się czasem jego głębokiego nawrócenia.

5 Historia współczesnego „dobrego Łotra” Jacquesa Fescha Dwa miesiące przed śmiercią Jacques Fesch postanowił pisać dziennik dla swojej sześcioletniej wówczas córeczki Weroniki. Co dzień spisywał dla niej swoje przeżycia, refleksje i najgłębsze pragnienia: „Moja kochana córeczko. To jest mój dziennik, jedyne moje dobro, które zapisuję tobie z braku innych dóbr, jakie ojcowie mają zwyczaj dawać swoim dzieciom”. „Moja kochana córeczko. To jest mój dziennik, jedyne moje dobro, które zapisuję tobie z braku innych dóbr, jakie ojcowie mają zwyczaj dawać swoim dzieciom”.

6 Historia współczesnego „dobrego Łotra” Jacquesa Fescha Tak powstaje książka: „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”

7 Egzekucja została wykonana 1 października 1957 r. Jacques miał 27 lat. Zginął na gilotynie.

8 W 2011 roku zakończył się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego Jacquesa Fescha


Pobierz ppt "Przyszedł na świat w bogatej rodzinie. W dzieciństwie niczego mu nie brakowało, poza miłością ojca. Wychowany w katolicyzmie Jacques porzucił wiarę tuż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google