Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HOTEL 55 – relaks FENG SHUI Prezentacja: Joanna Przybysz, Agata Moszczyńska Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HOTEL 55 – relaks FENG SHUI Prezentacja: Joanna Przybysz, Agata Moszczyńska Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących."— Zapis prezentacji:

1 HOTEL 55 – relaks FENG SHUI Prezentacja: Joanna Przybysz, Agata Moszczyńska Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się prze całe życie. Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością”

2  Każdego dnia wsiadałyśmy na stacji Harrow&Wealdstone Station do autobusu linii 340 w stronę Harrow Bus Station  Następnie metrem z Harrow- on-the-hill jechałyśmy w kierunku Uxbridge

3  Wysiadałyśmy na stacji Rayners Lane i przesiadałyśmy się do metra jadącego do stacji North Ealing skąd do hotelu było zaledwie 2 minuty spacerkiem

4  Budynek hotelu mieścił się przy ulicy Hanger Lane 55 – stąd też zaczerpnięta została jego nazwa.  Jego atutem była dobra komunikacja z liniami metra, autobusami oraz drogą szybkiego ruchu przebiegającą tuż obok.  Hotel 55 to 4* standard i niezwykłe wnętrza, które prócz luksusu urzekają wschodnim stylem.  Obiekt urządzono według filozofii feng shui, właściciele zadbali o kompozycję przestrzeni gwarantującą klientom pełen relaks i przyjemność.

5  Hotel posiada 26 pokoi oraz domek dla gości znajdujący się w ogrodzie.  Prócz standardowego wyposażenia goście w każdym pokoju mieli do dyspozycji telewizor, ekspres do kawy, minibar, sejf i internet bezprzewodowy.  W hotelu znajdowała się również restauracja „ MOMO”, bar oraz pięknie urządzony ogród.

6  Punktualne rozpoczynanie pracy o godzinie 8.00 i kończenie o godzinie 15.00  Przygotowanie restauracji do śniadania  Pomoc w kuchni (przygotowanie śniadań, lunchu, deserów oraz obróbka wstępna warzyw i owoców)  Przygotowanie oraz uzupełnianie bufetu śniadaniowego

7  Utrzymywanie czystości na stanowisku pracy  Obsługę klientów w części restauracyjnej  Obsługę baru

8  Realizację i dostarczanie zamówień room service  Sprzątanie restauracji  Utrzymywanie czystości w hotelu – w części mieszkalnej housekeeping, oraz w przestrzeni wspólnej – na korytarzach i w lobby

9

10

11

12 POKOJE HOTELOWE Kolejnym, bardzo ważnym zadaniem była praca w dziale służb pięter, polegająca na utrzymaniu w czystości jednostek zwalnianych przez gości.

13 W hotelu wiele uwagi poświęcano utrzymaniu standardu obsługi i czystości. W części mieszkalnej goście mieli do dyspozycji pokoje klasyczne i jednostki o podwyższonym standardzie wyposażenia, które prezentowały się wyjątkowo elegancko.

14 Byłyśmy odpowiedzialne za utrzymanie wzorowego porządku i czystości we wszystkich pokojach bez względu na ich wielkość i standard.

15 Także łazienki musiały lśnić czystością, co wymagało od nas szczególnie wiele pracy. Niektórzy goście potrafili zostawić po sobie naprawdę niezły bałagan.

16 Także w domku gościnnym musiał panować wzorowy porządek. Goście chętnie go wynajmowali, bo zapewniał nie tylko widok na ogród ale i dawał wiele prywatności.

17 Odbywając praktyki miałyśmy stały kontakt z gośćmi, dlatego musiałyśmy wyglądać profesjonalnie. Nasz strój składał się z czarnej lub białej koszuli, czarnych spodni oraz czarnych butów.

18  Praktyka w hotelu 55 pozwoliła nam zdobyć nowe doświadczenia zawodowe.  Dzięki miłej atmosferze codzienne obowiązki były przyjemnością i czas w pracy szybko mijał.  Zdobyłyśmy nowych przyjaciół i przekonałyśmy się, że nie trzeba bać się obcej kultury, bo może być równie fascynująca i piękna jak nasza własna

19  Podszkoliłyśmy swój angielski i znacznie lepiej radzimy sobie podczas zajęć w szkole.  Przekonałyśmy się, że praca w takich branżach jak hotelarstwo i gastronomia ma przyszłość, bez względu na kraj w którym się mieszka.  Przebywając w Londynie zobaczyłyśmy inny świat, dostrzegłyśmy nowe możliwości także dla siebie.

20 Te 4 tygodnie minęły nam niepostrzeżenie, poznałyśmy wielu cudownych ludzi i nauczyłyśmy się radzić sobie w trudnych sytuacjach. Praca w tak niezwykłym miejscu była dla nas przyjemnością, z chęcią pojechałybyśmy tam kolejny raz.


Pobierz ppt "HOTEL 55 – relaks FENG SHUI Prezentacja: Joanna Przybysz, Agata Moszczyńska Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących."

Podobne prezentacje


Reklamy Google