Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

3. Charakter Boga i Jego przymioty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "3. Charakter Boga i Jego przymioty"— Zapis prezentacji:

1 3. Charakter Boga i Jego przymioty
Odwieczny w chwale (fragment), Fra Bartolomeo, Muzeum Narodowe, Lukka

2 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8).

3 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20).

4 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a).

5 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1).

6 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8).

7 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2).

8 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2). „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały” (Iz 6,3).

9 3. Charakter Boga i Jego przymioty
„Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2). „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały” (Iz 6,3). „Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością” (1 J 4,8).

10 3. Charakter Boga i Jego przymioty
Bóg jest miłością. Bóg jest wielki. Bóg jest miłosierny. Bóg jest łagodny. Bóg jest święty. Bóg jest łaskawy. Bóg jest sprawiedliwy. Bóg jest mądrością. Bóg jest wszechmocny. Bóg jest wierny.


Pobierz ppt "3. Charakter Boga i Jego przymioty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google