Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

3. Charakter Boga i Jego przymioty Odwieczny w chwale (fragment), Fra Bartolomeo, Muzeum Narodowe, Lukka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "3. Charakter Boga i Jego przymioty Odwieczny w chwale (fragment), Fra Bartolomeo, Muzeum Narodowe, Lukka."— Zapis prezentacji:

1 3. Charakter Boga i Jego przymioty Odwieczny w chwale (fragment), Fra Bartolomeo, Muzeum Narodowe, Lukka

2 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8).

3 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20).

4 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a).

5 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a).

6 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a).

7 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2).

8 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2). „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały” (Iz 6,3).

9 3. Charakter Boga i Jego przymioty „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny” (Ps 103,8). „Niech będzie błogosławione imię Boga przez wszystkie wieki wieków! Bo mądrość i moc są Jego przymiotem” (Dn 2,20). „Ty zaś, Boże nasz, jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny w rządach nad wszystkim” (Mdr 15,1). „Pan jest dobry i prawy: dlatego wskazuje drogę grzesznikom” (Ps 25,8). „Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary” (Na 1,3a). „Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały w mieście Boga naszego” (Ps 48,2). „Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością” (1 J 4,8). „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały” (Iz 6,3).

10 Bóg jest święty. Bóg jest miłosierny. Bóg jest łagodny. Bóg jest wielki. Bóg jest miłością. Bóg jest wszechmocny. Bóg jest wierny. Bóg jest mądrością. Bóg jest sprawiedliwy. Bóg jest łaskawy. 3. Charakter Boga i Jego przymioty


Pobierz ppt "3. Charakter Boga i Jego przymioty Odwieczny w chwale (fragment), Fra Bartolomeo, Muzeum Narodowe, Lukka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google