Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kaplica Zamkowa Palermo, Sycylia Pałac królewski wzniesiony został w XI przez Normanów na ruinach wcześniejszego zamku arabskiego, wewnątrz którego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kaplica Zamkowa Palermo, Sycylia Pałac królewski wzniesiony został w XI przez Normanów na ruinach wcześniejszego zamku arabskiego, wewnątrz którego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Kaplica Zamkowa Palermo, Sycylia Pałac królewski wzniesiony został w XI przez Normanów na ruinach wcześniejszego zamku arabskiego, wewnątrz którego znajduje się słynna Capella Palatina z XII wieku. Kaplica ozdobiona jest pięknymi, bizantyjskim freskami.

4

5

6

7

8

9

10 Chiesa Martorana Palermo, Sycylia, Kościół ufundowany w 1143 r. przez ministra Rogera II – admirała Jerzego Antiocha. Wybudowany w stylu arabsko-normadzkim. Wsławiony wspaniałymi bizantyjskim mozaikami z XII wieku, jednymi z najstarszych na Sycylii. W XVII wieku został częściowo przebudowany (fasada).

11

12

13

14

15 Katedra w Monreale - Sycylia Katedra w Monreale jest największą budowlą z okresu panowania Normanów na północnej Sycylii. Jej budowę rozpoczął w 1174 Wilhelm II Dobry. Wraz z kościołem wybudowano pałac arcybiskupi i budynki klasztoru Benedyktynów. Te wielkie budowle otoczono potężnymi murami z dwunastoma wieżami. Budowle te wielokrotnie przebudowywano i niewiele z nich zostało poza ruinami kilku wież oraz częścią zabudowań klasztornych z wspaniałymi Krużgankami. Wszystkie ściany głównej nawy, transeptu i absyd są całkowicie pokryte złotą mozaiką o łącznej powierzchni 6340 m². Dekoracje mozaikowe, będące dziełem mistrzów szkoły bizantyjskiej i weneckiej, wykonane na przełomie XII i XIII wieku przedstawiają sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W środkowej apsydzie u góry jest umieszczona gigantyczna postać Chrystusa Pantokratora

16

17

18

19

20

21 Katedra w Cefalu Sycylia Katedra w Cefalu, ufundowana przez Rogera II została wybudowana w XII w. w stylu sycylijsko-normandzkim po zajęciu przez Normanów w 1063 r. Sycylii. Katedra ozdobiona jest wspaniałymi XII wiecznymi bizantyjskimi mozaikami, z których najwspanialsza jest wielka mozaika w absydzie katedry przedstawiające Chrystusa Pantokratora przedstawiającego Biblię.

22

23

24


Pobierz ppt "Kaplica Zamkowa Palermo, Sycylia Pałac królewski wzniesiony został w XI przez Normanów na ruinach wcześniejszego zamku arabskiego, wewnątrz którego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google