Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miasto Santa Fé, w New Mexico, USA. Tajemnica, która ma ponad 130 lat i przyciąga około 250 tysięcy wizytorów każdego roku. Centrum atrakcji : Kaplica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miasto Santa Fé, w New Mexico, USA. Tajemnica, która ma ponad 130 lat i przyciąga około 250 tysięcy wizytorów każdego roku. Centrum atrakcji : Kaplica."— Zapis prezentacji:

1

2 Miasto Santa Fé, w New Mexico, USA. Tajemnica, która ma ponad 130 lat i przyciąga około 250 tysięcy wizytorów każdego roku. Centrum atrakcji : Kaplica Loretto (Loretto Chapel)

3 Czym różni się ta kaplica od innych? Obiektem cudu, który miał się tam zdarzyć, są schody.

4 Kaplica została zaprojektowana przez francuskiego architekta Antoine Mouly i ukończona w 1873 roku. Architekt nagle zmarł i zakonnice zobaczyły, że nie ma schodów do balkonu dla chóru.

5 Siostry zakonne spędziły 9 dni na modlitwach do św. Józefa, który sam był cieślą.

6 W ostatni dzień modlitw obcy mężczyzna zapukał do drzwi i oświadczył, że jest cieślą i pomoże siostrom w zbudowaniu schodów.

7 Cieśla sam zbudował całe schody, które są prawdziwym arcydziełem ciesielskim.

8 Nikt nie rozumie jak te schody utrzymują się w powietrzu, bez centralnego wspornika.

9 Cieśla nie użył ani jednego gwoździa lub kleju, budując te schody. Po okończeniu nagle zniknął bez czekania na zapłatę.

10 W mieście Santa Fe chodziły słuchy, że ten cieśla to był sam św. Józef...

11 ...wysłany przez Jezusa, żeby zajął się problemem zakonnic. Od tego czasu schody są nazywane “cudownymi” i są obiektem wielu pielgrzymek.

12 Chodzą słuchy, że zakonnice jak weszły pierwszy raz na chór, to z powrotem schodziły tyłem, na czworaka.

13 Originalne schody były zbudowane bez poręczy. Dopiero 10 lat później poręcz dobudował inny cieśla Phillip August Hesch.

14 Te schody otaczają 3 tajemnice: 1. Do tej pory nie znane jest imię lub nazwisko mistycznego cieśli.

15 2. Do tej pory żaden architekt, inżynier lub naukowiec nie potrafi wyjaśnić lub zrozumieć jak te schody mogą utrzymać balans bez środkowego suportu.

16 3-cia tajemnica – skąd cieśla miał drewno? Mimo poszukiwań nikt nie może odnaleźć typy drewna, użytego na schody, w całym rejonie Nowego Meksyku.

17 Jeszcze jest jeden szczegół, który zwiększa wierzenie w cud: schody mają 33 stopnie, wiek ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. M. Gallo


Pobierz ppt "Miasto Santa Fé, w New Mexico, USA. Tajemnica, która ma ponad 130 lat i przyciąga około 250 tysięcy wizytorów każdego roku. Centrum atrakcji : Kaplica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google