Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe zasady dobrej i czytelnej prezentacji ZAPAMIĘTAJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe zasady dobrej i czytelnej prezentacji ZAPAMIĘTAJ"— Zapis prezentacji:

1 Podstawowe zasady dobrej i czytelnej prezentacji ZAPAMIĘTAJ

2 Podstawowe zasady prezentacji
Każda plansza powinna mieć tytuł. Na planszy umieszczaj nie więcej niż 5 linijek tekstu. Nie może to być ciągły akapit ale raczej zbiór haseł. Litery powinny mieć wielkość co najmniej 20pt. Rysunki powinny być czytelne, bez szczegółów. Tekst pisz dobrze czytelną czcionką, bez udziwnień, wyrównuj do lewej.

3 Pamiętaj, że... należy unikać pisania samymi dużymi literami (wersalikami) - taki tekst jest trudniejszy do przeczytania. ważniejszy jest lewy górny róg planszy i jej górna część od pozostałego obszaru. ważne informacje należy umieszczać na początku albo odpowiednio wyróżniać. nie należy przesadzać z kolorami (najwyżej 3-4 na jednej planszy) i bądź konsekwentnym w ich stosowaniu. kolor slajdu zależy od przeznaczenia prezentacji (jasne tło i intensywna czcionka dla rzutnika, i odwrotnie dla prezentacji oglądanej na monitorze).

4 Nie zapominaj, że … pisz do ludzi i dla ludzi. Rób wszystko, żeby cię rozumieli. używaj poprawnego języka, bez żargonu i obcych słów. załóż, że temat, który omawiasz jest dla wszystkich nowy.


Pobierz ppt "Podstawowe zasady dobrej i czytelnej prezentacji ZAPAMIĘTAJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google