Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Jak napisać zaproszenie?. Zaproszenie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy mają zaszczyt zaprosić Pana Burmistrza Grzegorza Niezgodę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Jak napisać zaproszenie?. Zaproszenie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy mają zaszczyt zaprosić Pana Burmistrza Grzegorza Niezgodę."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Jak napisać zaproszenie?

2

3 Zaproszenie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy mają zaszczyt zaprosić Pana Burmistrza Grzegorza Niezgodę Pana Burmistrza Grzegorza Niezgodę na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 26. 06. 2010r. o godzinie 9.00 w budynku szkoły przy ul. Głównej 12. Samorząd Uczniowski

4 Zaproszenie Uprzejmie zapraszamy Panią Polę Awdykowicz na wieczór poezji patriotycznej pt. „Mnie ta ziemia od innych droższa”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy dnia 11 listopada 2010 roku o godz. 18.00. Uroczystość uświetni występ szkolnego zespołu muzycznego. Miło nam będzie Panią gościć. Członkowie szkolnego koła teatralnego

5 Zaproszenie CA Serdecznie zapraszam Cię, Asiu, na moje 12 urodziny, które odbędą się 10 maja 2010 r. od godz. 16.00 do 19.30 w kawiarni „Perełka” przy ulicy Parkowej 47. W czasie przyjęcia odbędą się liczne konkursy z fantastycznymi nagrodami. Czekam, przyjdź koniecznie! Marta

6 Jakie informacje powtarzają się w przykładowych zaproszeniach? Kiedy? (data i godzina uroczystości) Kto zaprasza? Kogo zapraszamy? Z jakiej okazji? ( na co?) Gdzie? (dokładny adres)

7 Uwaga! Jeśli zabraknie któregoś z wymienionych elementów, osoba zapraszana nie będzie mogła skorzystać z zaproszenia, ponieważ nie będzie wiedziała np.: dokąd ma pójść lub kiedy odbywa się uroczystość.

8 Pisząc zaproszenie, pamiętaj o szacunku dla adresata i stosowaniu form grzecznościowych. Zwroty te powinny być pisane dużą literą, np.: SPDKC Szanowna Pani!, Droga Kasiu!, Zapraszam Cię…

9 Ćwiczenia. 1.Jakich informacji brakuje w poniższym zaproszeniu? Przepisz jego tekst, uzupełniając o informacje, które umożliwią adresatowi skorzystanie z tego zaproszenia. Zaproszenie Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji śpiewanej, który odbędzie się dnia 14. 06. 2010 r.

10 Zaproszenie Uprzejmie zapraszamy Panią Pamelę Marzec na wieczór poezji patriotycznej pt. „Mnie ta ziemia od innych droższa”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawnicy dnia 11 listopada 2010 roku o godz. 18.00. Miło nam będzie Panią gościć. Członkowie szkolnego koła teatralnego Zaproszenie Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji śpiewanej, który odbędzie się dnia 14. 06. 2010 r.

11 Zaproszenie Serdecznie zapraszamy Pana………………. na wieczór poezji śpiewanej, który odbędzie się dnia 14. 06. 2010 r. o godz. 16.00 w ……………….. przy ulicy ……………………… w Szczawnicy. Członkowie koła muzycznego

12 Przygotuj dwa zaproszenia, dla osób, które chcesz zaprosić na: swoje urodziny, szkolny bal maskowy, wieczór autorski z pisarzem, wystawę psów rasowych, dyskotekę klasową. Pisz starannie i zadbaj o odpowiedni układ graficzny.


Pobierz ppt "Temat: Jak napisać zaproszenie?. Zaproszenie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy mają zaszczyt zaprosić Pana Burmistrza Grzegorza Niezgodę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google