Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Ruch oazowy". Bardzo się z tym ruchem związałem i usiłowałem go wspierać na różne sposoby. Gdy przychodziły wakacje, stale bywałem na „oazach”. Przemawiałem,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Ruch oazowy". Bardzo się z tym ruchem związałem i usiłowałem go wspierać na różne sposoby. Gdy przychodziły wakacje, stale bywałem na „oazach”. Przemawiałem,"— Zapis prezentacji:

1

2 „Ruch oazowy". Bardzo się z tym ruchem związałem i usiłowałem go wspierać na różne sposoby. Gdy przychodziły wakacje, stale bywałem na „oazach”. Przemawiałem, rozmawiałem z nimi, śpiewałem z nimi piosenki przy ognisku, chodziłem po górach. Nierzadko celebrowałem Msze św., często pod gołym niebem. Oceniam bardzo pozytywnie to wielkie doświadczenie. Przyniosłem je ze sobą do Rzymu. Tu także szukałem jakiegoś jego spożytkowania, stwarzając okazje do spotkań z młodymi. Światowe Dni Młodzieży wyrastają poniekąd z tamtego doświadczenia. Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy! s. 36

3 Rekolekcje III stopnia we wrześniu 2010, jako przygotowanie do ŚDM; Ewangelizacja w kilku diecezjach równocześnie kilka tygodni przed Madrytem połączona z zaangażowaniem w tamtych diecezjach w animacji tzw. dni w diecezjach oraz spotkania z tamtejszą polonią; Animacja w Madrycie przynajmniej jednego miejsca katechez w języku polskim; Udział w Festiwalu Młodych – ewangelizacja uliczna;

4 poznanie specyfiki Hiszpanii; uchwycenie przyczółków ewangelizacyjnych; zgranie zespołów; ukazywanie charyzmatu małej grupy. przekazanie charyzmatu „Światło-Życie” innym; Specyfika Camino – pielgrzymowanie pojedynczo lub w małych grupach – idea małej grupy i oazy średniej – miejsca przeżywania liturgii.

5 Camino de Santiago – pielgrzymi z całego świata – ok. 100.000 rocznie – w 2010 przypada rok Jubileuszowy, więc może będzie ich więcej!!! Chcemy ukazywać im Żywy Kościół objawiający się w naszych małych wspólnotach. Chcemy objawiać także piękno liturgii, sprawowanej w różnych językach – łacińskim, polskim, hiszpańskim, angielskim. Chcemy dzielić się z nimi naszym doświadczeniem żywego Jezusa, dać im świadectwo naszego życia.

6 Warunki uczestnictwa: Formacja odpowiednia do uczestnictwa w III stopniu (mile widziany wcześniejszy udział w ONŻ III w Polsce, ze względu na specyfikę oazy w Hiszpanii); Deklaracja udziału w ŚDM w Madrycie w 2011 i chęć posługi ewangelizacyjnej; Możliwość pracy formacyjnej w latach 2009/10 i 2010/11, możliwość uczestnictwa w kilku spotkaniach w Polsce; Ukończone 18 lat do dnia wyjazdu (kwestie formalne); Nie ma konieczności znajomości języka hiszpańskiego, ale mile widziana znajomość dowolnego języka poza polskim.

7 Dojazd do Hiszpanii indywidualny. Bus na bagaż. Małe grupy decydują o zakwaterowaniu (w schroniskach dla pielgrzymów) i posiłkach. Koszt ok. 1000-1500 zł (szacunkowy). Codziennie gromadzimy się na Eucharystii w oazie średniej. Każdego dnia w grupie, jeden etap idzie ksiądz. W programie III stopnia podkreślamy powszechność Kościoła. Rozszerzamy ten program o aspekt ewangelizacyjny.

8 Formację w małych grupach zaczynamy od lutego – pierwsze spotkanie 6.02.2010 w Warszawie, parafia św. Jakuba, na pl. Narutowicza - uczestniczyło 30-40 osób. Każda mała grupa stanowi zaczyn zespołu ewangelizacyjnego, który w 2011 pojedzie do konkretnej diecezji w Hiszpanii. Możliwość uczestnictwa w ewangelizacji w 2011 dla tych, co nie mogli być na Camino. Zapraszamy do tego także osoby spoza Ruchu.

9 Program "Dni w diecezjach" (DED) odbywa się w czasie dni poprzedzających Światowe Dni Młodzieży. Od 11 do 15 sierpnia 2011 roku wiele diecezji hiszpańskich oferuje młodym ludziom, przybyłym spoza Hiszpanii i uczestniczącym w ŚDM, możliwość wspólnego spędzenia czasu, przygotowując się do ŚDM. Plan owych dni jest różny w każdej diecezji oraz łączy w sobie różne wydarzenia kulturowe, zwiedzanie historycznych miejsc i czas na zabawę, jak i na modlitwę oraz odprawianie mszy świętych w sanktuariach i miejscach dla pielgrzymów, które to właśnie tworzą lokalną tożsamość religijną.

10 Funkcjonujemy jako Oazowe Centrum Światowych Dni Młodzieży, w ramach struktur Biura Krajowego ŚDM. Nawiązaliśmy kontakt z Biurem Organizacyjnym w Madrycie, które zaprosiło nas do współpracy, a także z Biurami niektórych diecezji (m.in. Albacete, Valencja, Alicante, Granada), również zainteresowanymi naszymi propozycjami.

11 Światowe Dni Młodzieży to nie tylko Msze św., spotkania z papieżem i katechezy. To także Festiwal Młodych, obejmujący koncerty, spektakle, dyskusje, ale również możliwość spowiedzi, adoracji eucharystycznej, spotkania z nowymi wspólnotami kościelnymi. W skład tego Festiwalu wchodzą inicjatywy zorganizowane przez Lokalny Komitet Organizacyjny, oraz działania młodych ze wszystkich zakątków świata

12 Kursy ewangelizacyjne we współpracy z CDE: Warsztaty pantomimy, tańca, świadectwa. Przygotowanie programu ewangelizacji ulicznej. Dopracowanie animacji podczas katechez w języku polskim. Kursy językowe, „ewangelizacyjne” Umiejętność dawania świadectwa swego życia; Możliwość animacji modlitwy; Spokojne dzielenie się Słowem Bożym. UWAGA!!!! Nie jest ważne jakie znasz języki. Trzeba nam ewangelizować w różnych, także w polskim. Ważne jest byś chciał głosić Dobrą Nowinę!!!

13 www.sdm.oaza.pl www.operacjamadryt2011.pl kontakt@operacjamadryt2011.pl m.krulak@operacjamadryt2011.pl


Pobierz ppt "„Ruch oazowy". Bardzo się z tym ruchem związałem i usiłowałem go wspierać na różne sposoby. Gdy przychodziły wakacje, stale bywałem na „oazach”. Przemawiałem,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google