Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Michael Jackson Życie i twórczość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Michael Jackson Życie i twórczość."— Zapis prezentacji:

1 Michael Jackson Życie i twórczość

2 Początki kariery Michael Joseph Jackson ur.29 sierpnia 1958r. Był piosenkarzem, kompozytorem, choreografem i producentem muzycznym. Nazywany „Królem popu”. Jackson urodził się w miejscowości Gary w amerykańskim stanie Indiana. Był siódmym z dziewięciorga dzieci Katherine i Joego Jacksonów. Na scenie zadebiutował w 1964r. W zespole Jackson 5, w którym występowali także jego starsi bracia. W latach zespół Jacksonów wygrał liczne konkursy dla młodych talentów oraz wydał dwa pierwsze single. Michael stał się najmłodszym artysta w historii . Od 1976 roku bracia Jacksonowie zmienili wytwórnię i nazwę zespołu na The Jackson.

3

4 Pierwszy album W 1978 roku Michael zadebiutował jako aktor w filmie muzycznym „The Wiz”. Rok później wytwórnia Epic wydała pierwszy solowy album dorosłego już Micheala – „ Off The Wall”. Dzięki tej płycie Michael stał się pierwszym w historii muzyki artystą, który umieścił aż cztery single z jednego albumu w pierwszej dziesiątce „Billboardu”.

5

6 „Moonwalk” Sukcesem okazała się również kolejna płyta Jacksona „Thriller” (1982),która rozeszła się w liczbie 51 milionów egzemplarzy na całym świecie. Na potrzeby albumu artysta stworzył swój słynny krok taneczny „Moonwalk”, za który podobno otrzymał gratulacje od samego Freda Astaire ‘a.

7

8 W 1985 roku Michael wraz z Lionelem Ritchiem i Quincym Jonesem przygotowywali piosenkę „We Are The World”. Do jej nagrania zaproszono wiele gwiazd muzyki (m.in. Ray Charles, Bruce Springsteen, Willie Nelson). Utwór sygnowany był nazwą „USA For Africa”, a dochód z jego sprzedaży przeznaczony został na pomoc głodującym mieszkańcom Afryki. Wydana na singlu piosenka znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia „Billboardu”.

9

10 „Bad” W 1987 roku Jackson wydał album „Bad” ,którego trwająca 2 lata produkcja pochłonęła 2 miliony dolarów. Na płycie znalazły się takie utwory jak tytułowy „Bad”, „The Way You Make Me Feel” i „Dirty Diana”. Album sprzedano w 26 milionach egzemplarzy.

11

12 „Grammy” Produkcja kolejnej płyty Jacksona, „Dangerous” (1991), pochłonęła aż 10 milionów dolarów. Związana z promocją płyty trasa koncertowa trwała 2 lata. W 1993 roku Jackson otrzymał honorową nagrodę Grammy „Żyjąca Legenda”.

13

14 Jackson w Polsce W 1995roku artysta wydał kolejna płytę „History”. W ramach jej promocji Jackson m.in. odwiedził Polskę (1996). Jego Warszawski koncert obejrzało 120 tys. widzów. W 1997 roku Jackson zadeklarował chęć budowy parku rozrywki w Warszawie, ponieważ Polska, jak powiedział: „Jest jednym z najbardziej inspirujących krajów, jakie w życiu odwiedził”.

15

16 W 2000 roku w Monaco Jackson odebrał specjalną „Światową Nagrodę Muzyczna – „Artysta Millenium”. Rok później wydał swój ostatni solowy album „Invincible”. Michael Jackson Zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Swoje kondolencje przesyłały gwiazdy z całego świata. Był najbardziej uhonorowanym artysta w historii. W trakcie swojej 40-letniej kariery otrzymał liczne tytuły i nagrody.

17 Dziękujemy za uwagę. Wykonały: Majchrzak Katarzyna i Bojanowicz Dorota (kl. 2e)


Pobierz ppt "Michael Jackson Życie i twórczość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google