Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotuj Paczkę w firmie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotuj Paczkę w firmie!"— Zapis prezentacji:

1 Przygotuj Paczkę w firmie!
SZLACHETNA PACZKA 2011 Przygotuj Paczkę w firmie!

2 Jak działa SZLACHETNA PACZKA?

3 Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą!
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy ubogim rodzinom. Działa w modelu 1x1x1, jeden wolontariusz obejmuje opieką jedną rodziną żyjącą w niezawinionym ubóstwie, dla której konkretną pomoc przygotowuje jeden darczyńca.

4 Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą!
Projekt SZLACHETNA PACZKA jest realizowany od 11 lat. Z roku na rok dynamicznie się rozwija i podnosi standardy udzielania pomocy. Wartość przekazywanej pomocy rośnie. Tylko w 2010 roku 8201 rodzin otrzymało pomoc o wartości 10 mln zł.

5 Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą!
W 2010 roku paczki odpowiadające na konkretne potrzeby członków rodzin przygotowało 120 tysięcy darczyńców. Byli z nami jednocześnie Ronaldo i Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów.

6 Dlaczego warto się zaangażować?

7 Dlaczego SZLACHETNA PACZKA?
Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą! Dlaczego SZLACHETNA PACZKA? skuteczna pomoc najbardziej potrzebującym w najbliższej okolicy – firma zaangażowana lokalnie. istotą projektu jest nie tylko przekazywanie pomocy, ale także zmienianie mentalności - inwestycja w rozwój wszystkich zaangażowanych osób (także darczyńców, którzy uczą się mądrze pomagać)

8 Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą!
innowacyjny projekt, który zmienia podejście do pomagania – mądre pomaganie to takie, które daje szansę na zmianę, nie pomagamy wszystkim, nie pomagamy osobom roszczeniowym, które chcą utrzymywać się ze swojej biedy, pomagamy tym, dla których pomoc może być inspiracją do zmiany wysokie standardy pomagania – konkretna pomoc dla konkretnych osób, darczyńcy przekazują pomoc dostosowaną do potrzeb, a często także udaje im się spełnić marzenia poszczególnych członków rodziny i sprawić, że poczują się kimś wyjątkowym, w Paczkach nie dają tego, czego im zbywa, starych czy niepotrzebnych rzeczy

9 Jak zrobić paczkę w firmie?

10 4 kroki, by zrobić Paczkę 1. Z internetowej bazy z opisami sytuacji potrzebujących rodzin wybierzcie taką, dla której chcecie przygotować pomoc. Wyboru rodziny można dokonać od 19 listopada na stronie:

11 4 kroki, by zrobić Paczkę 2. Zbierzcie grupę, która wspólnie przygotuje paczkę.

12 4 kroki, by zrobić Paczkę 3. Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje was wolontariusz – opiekun wybranej rodziny.

13 4 kroki, by zrobić Paczkę 4. W weekend 10 i 11 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a wam przekaże niesamowity prezent – relację z rozpakowywania paczki.

14 Jak może zaangażować się firma?
Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą! Jak może zaangażować się firma? Zachęcić pracowników do włączania się w projekt SZLACHETNA PACZKA. Pomóc pracownikom udostępniając przestrzeń biurową, kolorowy papier do pakowani prezentów, przydzielając czas na zrobienie zakupów zawiezienie paczek do magazynu. Organizację projektu można także wesprzeć finansowo – przekazując darowiznę, zostając partnerem projektu w województwie lub mecenasem SZLACHETNA PACZKA.

15 www.szlachetnapaczka.pl Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI
Pomóż ubogim wygrać z biedą! Więcej informacji na:

16 Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI Pomóż ubogim wygrać z biedą!
Lider Rejonu Jasło Mariola Jałowy Tel


Pobierz ppt "Przygotuj Paczkę w firmie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google