Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

* Szkołę Podstawową nr 13 im T. Kościuszki w Chorzowie od lat ukończyło wielu uczniów, jedni zostali: dyrektorami, robotnikami, prezesami, inżynierami,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "* Szkołę Podstawową nr 13 im T. Kościuszki w Chorzowie od lat ukończyło wielu uczniów, jedni zostali: dyrektorami, robotnikami, prezesami, inżynierami,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 * Szkołę Podstawową nr 13 im T. Kościuszki w Chorzowie od lat ukończyło wielu uczniów, jedni zostali: dyrektorami, robotnikami, prezesami, inżynierami, prawnikami, lekarzami, policjantami, muzykami, sportowcami, nauczycielami, dziennikarzami, rodzicami…. kilku z nich zapisało się szczególnie na kartach historii w różnych dziedzinach życia kulturalnego i sportu.

4 Jednymi z nich są: * Monika Hojnisz * Andrzej Lampert * Izabela Fojcik * Adam Kołodziejczyk * i inni…

5 * Monika * Hojnisz

6

7 * Monika Hojnisz urodziła się 21 sierpnia 1991 roku w Chorzowie. * Do szkoły Podstawowej nr 13 w Chorzowie uczęszczała w latach 1998 – 2004. * Sportem fascynowała się od najmłodszych lat, uprawiała różne dyscypliny jednak największe sukcesy osiąga w biathlonie.

8

9 * Jako uczennica Szkoły Podstawowej nr 13 w Chorzowie reprezentowała ją na wielu imprezach sportowych osiągając wysokie wyniki. * W 2004 r. wraz ze swoimi koleżankami reprezentowała Szkołę na Ogólnopolskim Finale Czwórboju Lekkoatletycznego w Bydgoszczy.

10

11 * Obecnie Monika jest reprezentantką Polski w biathlonie i zawodniczką klubu UKS Lider Katowice. * Jej trenerem jest były nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 13 im. T. Kościuszki w Chorzowie Pan Adam Kołodziejczyk.

12 Osiągnięcia Moniki Hojnisz: * Brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Nowym Mescie, * Mistrzyni Europy juniorów, * Srebrna oraz dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów, * Brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów w biathlonie letnim, * Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów w biathlonie letnim, * Mistrzyni Polski seniorów i juniorów.

13

14 * Monika Hojnisz brała udział w Zimowej Olimpiadzie 2014 w Soczi, zajmując wysokie lokaty tuż za podium. * Monika Hojnisz wygrała Plebiscyt Człowiek Roku w Chorzowie 2013.

15 * Andrzej * Lampert

16 * Urodził się 21 października 1981 roku w Chorzowie. * Do Szkoły Podstawowej nr 13 im. T. Kościuszki Chorzowie uczęszczał w latach 1988 -1994. * Muzykę ma we krwi, pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, śpiewa, gra na instrumentach od wczesnego dzieciństwa.

17

18 * Andrzej Lampert w latach 1997-1999 został laureatem telewizyjnego programu Szansa na Sukces, którego gwiazdami były: Maryla Rodowicz i Magda Steczkowska. * W 1998 roku debiutował w trzyosobowym boysbandzie BOOM BOX. Zespół śpiewał przeboje m.in.: Noc, dzień oraz Salsa. Nagrali dwie płyty – Boom Box i Czysta energia. * Grupa występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w 1998 roku. * Po dwóch latach istnienia zespół się rozwiązał.

19

20 * W 2000 roku Andrzej Lampert ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w Chorzowie. * W latach 2000-2003 studiował na Akademii Muzycznej, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. * W 2008 roku ukończył studia na wydziale wokalno-aktorskim jako tenor na Akademii Muzycznej w Krakowie.

21 * W 2003 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół PIN. * Wylansowali takie przeboje jak: - Bo to co dla mnie, - Tylko mnie kochaj, - Wina mocny smak

22 * Andrzej Lampert użyczył swojego głosu bohaterom filmów: - High School Musical - Mój brat niedźwiedź

23 * Andrzej Lampert śpiewa również w operze, m.in. partię Ratefa w Operze Paria Stanisława Moniuszki.

24 * Izabela * Fojcik

25 * Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 13 im T. Kościuszki w latach 1984 – 1992. * W trakcie nauki w brała udział w wielu konkursach piosenkarskich i zdobywała nagrody, śpiewała również w duecie z Andrzejem Lampertem.

26 * Izabela Fojcik ma na swoim koncie występy w kraju i za granicą. Znaczną część pracy artystycznej realizowała za oceanem. Do kraju wróciła nie tak dawno, by ponownie występować dla polskiej publiczności.

27 * Izabela Fojcik -ma za sobą kilkanaście lat pracy zawodowej na scenie a na swoim koncie m.in.: * występ na festiwalu w Opolu, trasę Lata z Radiem, występy w programie Jaka to melodia?. Jest również wokalistką sesyjną (wokalizy i chórki do nagrań studyjnych dla wielu znanych polskich artystów). * Ponadto liczne koncerty w Europie Zachodniej (Niemcy, Szwajcaria, Włochy). Ostatnie 6 lat spędziła na występach artystycznych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i Azji.

28 * Izabela Fojcik jest także liderem formacji BlueSKY wytwórni COVER STUDIO. * Śpiewa utwory m.in. ABBY, Charlotte Nielson, BZN, Friends, Glorii Estefan, Fame i wielu innych zespołów.

29 * Adam * Kołodziejczyk

30

31 * Był uczniem Szkoły Podstawowej nr 13 im. T Kościuszki w latach 1971 – 1979. * Na przełomie lat 80-90tych był nauczycielem Wychowania fizycznego w szkole, prowadził kółko SKS, wychowankowie mieli liczne sukcesy w zawodach lekkoatletycznych i narciarstwa biegowego. * Po rozstaniu ze szkołą założył Klub Biathlonu, obecnie jest kierownikiem wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu w Katowicach i był Trenerem Kadry Narodowej Biathlonu na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku w Soczi.

32 * Jest trenerem takich gwiazd sportu jak: * Monika Hojnisz * Krystyna Pałka * Magda Gwizdoń

33 * Mamy 2014 rok, kolejne roczniki kończą Szkołę Podstawową nr 13 im. T. Kościuszki w Chorzowie niebawem usłyszycie o nas!!!

34 * Maciek Cwajna * Kl 4 D * SP 13 * 2014-03-15


Pobierz ppt "* Szkołę Podstawową nr 13 im T. Kościuszki w Chorzowie od lat ukończyło wielu uczniów, jedni zostali: dyrektorami, robotnikami, prezesami, inżynierami,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google