Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akcja Posadź swoje drzewko - koordynator na terenie szkoły mgr Dorota Gawin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akcja Posadź swoje drzewko - koordynator na terenie szkoły mgr Dorota Gawin."— Zapis prezentacji:

1 Akcja Posadź swoje drzewko - koordynator na terenie szkoły mgr Dorota Gawin

2 Akcja Posadź swoje drzewko jest społeczną akcją zainicjowaną, kierowaną i w części finansowaną przez Fundację Ekologiczną Silesia. Wysiłki fundacji wspiera finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz na bieżąco pozyskiwani sponsorzy. Na prośbę naszej szkoły Fundacja już dwukrotnie przyznała dotacje na zakup sadzonek drzew i krzewów, które zostały wysadzone wokół budynku szkolnego.

3 Jesienna edycja akcji rok 2004 Klomb, na którym wysadzono 20 jałowców, 10 żywotników oraz 10 cyprysików. Żywopłot utworzony ze 100 krzewów berberysu.

4 Wiosenna edycja akcji rok 2005 Cyframi 1,2 i 3 oznaczono miejsca nasadzeń sadzonek drzew i krzewów w edycji wiosennej.

5 Fragment otoczenia szkoły od strony północnej (1)

6 Sadzenie drzewek od strony północnej (1) Z lewej, uczniowie klasy VIb z pracownikiem szkoły podczas, sadzenia brzozy (fot.2). Z prawej uczniowie klasy VIa sadzą śliwę wiśniową.

7 Sadzenie drzewek od strony północnej (1) Z lewej uczeń klasy VIb przygotowuje miejsce pod nasadzenie bzu, z prawej uczniowie klasy IVa przygotowują się do sadzenia świerków.

8 Sadzenie drzewek od strony północnej (1) Z lewej akcja sadzenia żywotników, które utworzyły żywopłot, z prawej uczniowie klasy Va sadzą irgę.

9 Fragment otoczenia szkoły od strony wschodniej (2)

10 Sadzenie drzewek od strony wschodniej (2) Krzewy (thuja, berberysy, pięciornik, tawua) i bluszcze posadzone wzdłuż muru

11 Fragment otoczenia szkoły od strony południowo-zachodniej (3)

12 Z prawej porządkowanie fragmentu ogrodu szkolnego przed nasadzeniem metasekwoji. Z prawej klomb obsadzony krzewami (trzmielina, pięciornik, barwinek).

13 Efekty akcji Podczas wiosennej edycji akcji posadziliśmy 106 sztuk drzew i krzewów ozdobnych, w tym 33 nowe gatunki, które wzbogaciły różnorodność biologiczną wokół szkoły. Wykonaliśmy wspólnie kolejny krok w kierunku zazieleniania otoczenia naszej szkoły oraz zwiększania zielonej masy, która będzie dodatkowo oczyszczała powietrze, którym oddychamy. Wyzwoliliśmy nową aktywność w uczniach, która została skierowana w stronę natury.

14 Dokumentacja fotograficzna akcji Posadzone podczas akcji: śliwa wiśniowa, migdałek i jodła kalifornijska (z lewej). Z prawej żywopłot z ligustrów.


Pobierz ppt "Akcja Posadź swoje drzewko - koordynator na terenie szkoły mgr Dorota Gawin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google