Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gabrysia Nycz, Klara Godlewska, Julia Blinowska, Piotrek Wojnar, 1B

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gabrysia Nycz, Klara Godlewska, Julia Blinowska, Piotrek Wojnar, 1B"— Zapis prezentacji:

1 Gabrysia Nycz, Klara Godlewska, Julia Blinowska, Piotrek Wojnar, 1B
Budowa Atmosfery Gabrysia Nycz, Klara Godlewska, Julia Blinowska, Piotrek Wojnar, 1B

2 Spis Treści Troposfera Stratosfera Chmury Mezosfera Termosfera Egzosfera

3 Troposfera Najniższa i najcieńsza warstwa atmosfery ziemskiej, stanowi ok. 80% jej całkowitej masy. Charakterystyczną cechą tej warstwy jest ciągły spadek temperatury wraz ze wzrostem wysokości, przeciętnie 0,6 °C na 100 m. Występują tu pogoda i klimat.

4 Chmury Chmury występują w troposferze. Są to pary wodne unoszące się do granicy ze stratosferą. Dzielą się na: Cumulusy – chmury kłębiaste Cirrusy – chmury pierzaste Stratusy – chmury warstwowe Cumulonimbusy – chmury burzowe

5 Stratosfera Stratosfera – druga od dołu warstwa atmosfery, położona nad troposferą. Zaczyna się od wysokości ok km nad powierzchnią Ziemi, a kończy na wysokości ok km. W niej znajduje się warstwa ozonowa. Latają w niej samoloty.

6 Mezosfera Znajdujące się na wysokości od 45–50 km do 80–85 km
Temperatura powietrza maleje wraz ze wzrostem wysokości (od ok. 0 °C do ok. –70 °C) Można tam zaobserwować tzw. obłoki świecące, znane też jako obłoki srebrzyste Niskie ciśnienie, poniżej 1 hPa.

7 Termosfera – warstwa atmosfery ziemskiej zaczynająca się na wysokości ok. 85 km nad powierzchnią Ziemi i sięgająca do ok. 500–600 km. Występują zorze polarne, które widać w okolicach bieguna północnego Głównym składnikiem termosfery jest tlen atomowy.

8 Egzosfera Od km do km Stanowi granicę między atmosferą a otwartą przestrzenią kosmiczną Temperatura wynosi ok. -270°C Głównym czynnikiem decydującym o temperaturze ciała w egzosferze to promieniowanie słoneczne.

9 Bibliografia Wikipedia, wolna encyklopedia
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna) Google Grafika (https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi&ei=po8xU6WTKYWgsQbJloDgBA&ved=0CAQQqi4oAg)


Pobierz ppt "Gabrysia Nycz, Klara Godlewska, Julia Blinowska, Piotrek Wojnar, 1B"

Podobne prezentacje


Reklamy Google