Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak przygotować dobrą prezentacje???. Jak przygotować dobrą prezentację??? Schemat prezentacji Animacje Cel Przeznaczenie prezentacji Urozmaicaj prezentacje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak przygotować dobrą prezentacje???. Jak przygotować dobrą prezentację??? Schemat prezentacji Animacje Cel Przeznaczenie prezentacji Urozmaicaj prezentacje."— Zapis prezentacji:

1 Jak przygotować dobrą prezentacje???

2 Jak przygotować dobrą prezentację??? Schemat prezentacji Animacje Cel Przeznaczenie prezentacji Urozmaicaj prezentacje Kolorystyka Tempo prezentacji Grafika Czcionka Pokaz

3 Dostosuj prezentacje do jej celu zanim zaprojektujesz prezentację zastanów się nad jej celem określ temat przemyśl liczbę i zawartość slajdów zgromadź potrzebne informacje ułóż slajdy w logiczną całość Jak przygotować dobrą prezentację???

4 Przeznaczenie prezentacji: ilustracji prelekcji, wykładu prezentacji wyników finansowych firmy stworzeniu komputerowej reklamy produktu zaprezentowaniu szkoły pokazaniu wyników doświadczenia stworzeniu interaktywnego kursu itp, Jak przygotować dobrą prezentację???

5 Unikaj łączenia ze sobą kolorów z przeciwstawnych granic widma Czerwień i niebieski znajdują się na przeciwstawnych krańcach widma. Oczom jest trudno równocześnie zogniskować się na obydwu barwach Jak przygotować dobrą prezentację??? Kolorystyka

6 Czcionka Jak przygotować dobrą prezentację??? Należy dobrać taki rozmiar czcionki aby zapewnił dobre odczynie zawartych informacji Najlepiej stosować czcionki proste tzn, Arial, Times New Roman, Georgia, Verdana o rozmiarze 24-28 Są one bardzo czytelne i nie męczą oka

7 Zalecana czcionka Jak przygotować dobrą prezentację??? Arial Jak przygotować dobrą prezentację ??? Times New Roman Jak przygotować dobrą prezentację??? Verdana Jak przygotować dobra prezentację ??? Georgia Jak przygotować dobrą prezentację ???

8 Urozmaicaj prezentację oprócz tekstu umieść: –obrazy –dźwięki –filmy dane ilustruj: –tabelarycznie –w postaci wykresów, rycin, schematów –i diagramów Jak przygotować dobrą prezentację???

9 Tempo prezentacji Dostosuj tempo wyświetlania slajdów do treści, którą widz musi przeczytać Tempo nie może za szybkie, ponieważ słuchacz nic zapamięta Tempo nie może by za wolne ponieważ znudzimy słuchacza oraz go zniechęcimy do obejrzenia i wysłuchania dalszej części prezentacji Jak przygotować dobrą prezentację???

10 Centrowana grafika pozostawia mało miejsca dla tekstu Jak przygotować dobrą prezentację??? Grafika

11 Umieść grafikę z boku Więcej miejsca dla tekstu Przyjemniejsze dla oka Ustawienie grafiki z lewej strony kieruje wzrok na tekst Centrowanie elementów Jak przygotować dobrą prezentację???

12 Stosuj animacje obiektów na slajdach przejść między slajdami kolejność animacji powinna być zgodna z treścią Jak przygotować dobrą prezentację???

13 Stosuj animację z umiarem ożywia prezentację zwraca uwagę oglądającego na istotne kwestie jeśli jest jej zbyt dużo może rozpraszać uwagę Jak przygotować dobrą prezentację???

14 Podział animacji Standardowe Animacje należy zatem stosować z umiarem w celu wyeksponowania istotnych treści lub jako antidotum na znużenie, towarzyszące długotrwałemu pokazowi. Nadmiar animacji jest dodatkowym czynnikiem wpływającym na znużenie odbiorcy. Należy ponadto dbać o to, aby forma przekazu nie zdominowała jego treści. Niestandardowe Jak przygotować dobrą prezentację???

15 Pokaz Jak przygotować dobrą prezentację??? 1.Uruchamiając pokaz slajdów mamy możliwość ustawienia czasu przejścia kolejnych kadrów, wypróbowania przyjętego tempa wyświetlanych poszczególnych slajdów. 2. Zbyt liczne i czasochłonne "przejścia" slajdów i elementów potrafią być irytujące, w szczególności, gdy zdecydujemy się np. pominąć jeden slajd, albo w odpowiedzi na pytanie z sali wrócić do treści podawanych kilka slajdów wcześniej.

16 Prezentuj tylko rzetelne informacje prezentacja nie może zawierać błędów merytorycznych powinna zawierać informacje sprawdzone, dokładne i aktualne nie może zawierać błędów ortograficznych, stylistycznych i gramatycznych Jak przygotować dobrą prezentację???

17 Zapamiętaj!!! Przy tworzeniu prezentacji Określ cel Do kogo będzie skierowana prezentacja?? Stosuj odpowiednio dużą i czytelną czcionkę Zadbaj o estetykę prezentacji Dobierz kolor i rodzaj tła tak by napisy były dobrze widoczne nie wprowadzaj zbyt wiele informacji na jednym slajdzie (unikaj natłoku tekstu) Ułóż slajdy w logiczną całość Jak przygotować dobrą prezentację???

18 Wykorzystaj wszystkie te wiadomości i zdobyte umiejętności tak, by Twoja prezentacja była poprawna pod każdym względem i by spełniała swoje zadanie Powodzenia Jarosław Mączyński Student WSHiG Poznań 2007


Pobierz ppt "Jak przygotować dobrą prezentacje???. Jak przygotować dobrą prezentację??? Schemat prezentacji Animacje Cel Przeznaczenie prezentacji Urozmaicaj prezentacje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google