Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ORGANIZATORZY I SPONSORZY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ORGANIZATORZY I SPONSORZY"— Zapis prezentacji:

1

2 ORGANIZATORZY I SPONSORZY
Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim Zespół Szkół w Zabielu Urząd Gminy Radzyń Podlaski Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Piekarnia „Stary Piekarz” w Woli Osowińskiej

3 KOMITET ORGANIZACYJNY
Gospodarze imprezy: - Wioletta Chmielarz - Ewa Grodzka Kierownik imprezy: - Robert Mazurek Sędzia główny: - Małgorzata Mazurek Konkurs: - Piotr Skowron Sędziowie: - Małgorzata Wawak - Michał Wierzchowski - Michał Kołodziej Kronika fotograficzna: - Paweł Pulik ...oraz liczne grono członków i sympatyków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim

4 UCZESTNICY 14 szkół – 130 osób 5 szkół podstawowych: 6 gimnazjów:
Szkoła Podstawowa w Czemiernikach, Szkoła Podstawowa nr w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół w Suchowoli, Szkoła Podstawowa w Woli Osowińskiej i Zespół Szkół w Zabielu. 6 gimnazjów: Zespół Szkół w Białej, Gimnazjum w Białej Podlaskiej, Gimnazjum w Czemiernikach, Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Gimnazjum w Sosnówce i Gimnazjum w Woli Osowińskiej. 3 szkoły ponadgimnazjalne: I LO i ZSP w Radzyniu Podlaskim, II LO w Lubartowie.

5 OPIEKUNOWIE MŁODZIEŻY
HANNA GOŁOŚ, ELŻBIETA KOZIEŁ I JOANNA KONIECZNA – ZPO w Woli Osowińskiej MARTA NIEBRZEGOWSKA – ZS w Zabielu SABINA SAKOWICZ – Gimnazjum w Sosnówce MONIKA SZOSTAK i REGINA MRÓZ – SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim LESZEK GUMIENIAK – ZS w Suchowoli i SP w Jeziorze ADAM KUROWSKI – SP w Czemiernikach TOMASZ ODRZYGÓŹDŹ – ZS w Białej TOMASZ SOBIESZEK – Gimnazjum w Czemiernikach KRZYSZTOF GRZESZYK – Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim

6 XVII TMP w MnO W 2013 r. już po raz siedemnasty rozegrane zostały Turystyczne Mistrzostwa Podlasia w Marszach na Orientację. Organizatorem rywalizacji, obejmującej wszystkie imprezy turystyczne w danym roku kalendarzowym, jest Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim oraz Komisja Imprez na Orientację jemu podlegająca. W roku ubiegłym do rywalizacji XVII TMP w MnO zaliczanych było 6 imprez, podczas których rozegranych zostało 12 etapów turystycznych marszów na orientację. XVII Turystyczne Mistrzostwa Podlasia w MnO zgromadziły na starcie 441 osób (128 w kategorii TD, 166 w kategorii TM oraz 147 w kategorii TO).

7 MAKSYMILIAN KUROWSKI ARKADIUSZ WÓJTOWICZ MICHAŁ KOŁODZIEJ
Zwycięzcami XVII TMP w MnO zostali: MAKSYMILIAN KUROWSKI ARKADIUSZ WÓJTOWICZ (Szkoła Podstawowa w Czemiernikach) MICHAŁ KOŁODZIEJ (I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim) IRENEUSZ SZYNDLARZ (Radzyń Podlaski) GRATULUJEMY!!!

8 „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”
Finał oddziałowy XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” Konkurs polega na przygotowaniu pracy pisemnej bądź prezentacji multimedialnej promujących naszą małą Ojczyznę, jej położenie, krajobraz i stan środowiska naturalnego. W tegorocznej edycji, spośród prac nadesłanych na szczebel oddziałowy konkursu, do oceny Jury dopuściło 1 pracę ze szkół podstawowych, 2 prace z gimnazjów oraz 3 prace ze szkół ponadgimnazjalnych. Obrady Jury konkursu odbyły się r. Jury szczebla oddziałowego obradowało w składzie: Bogdan Fijałek (przewodniczący), Małgorzata Mazurek (sekretarz) i Andrzej Prokopiuk (członek). Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami Jury postanowiło, że nagrody w finale oddziałowym XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” otrzymało 13 osób. GRATULUJEMY!!!

9 PROGRAM IMPREZY 10.00 - uroczyste rozpoczęcie imprezy,
odprawa techniczna (ZS w Zabielu) konkurs wiedzy o gminie Radzyń Podlaski wspólny wymarsz na start do turystycznego marszu na orientację pod nazwą „Spacer bulwarem nad Białką” od ciepły posiłek (stołówka I LO) podanie prawidłowych odpowiedzi w konkursie wiedzy o gminie Radzyń Podlaski podsumowanie imprezy, oficjalne zakończenie

10 KONKURS wiedzy o gminie Radzyń Podlaski
Konkurs jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników imprezy, gdyż stanowi jedną z dwóch składowych rywalizacji. Konkurs ma charakter indywidualny. Czas trwania konkursu to 25 minut (30 sekund na pytanie). Należy udzielić odpowiedzi na 50 pytań wyświetlonych na ekranie. Przed udzieleniem odpowiedzi należy dobrze się zastanowić, a następnie w odpowiedniej kratce „KARTY ODPOWIEDZI” postawić znak „X”. Wszelkie próby dokonywania zmian wcześniej udzielonych odpowiedzi (skreślenia, poprawki) nie będą brane pod uwagę (zostaną uznane jako błędne). Każda błędna odpowiedź na pytanie oznacza 2 punkty karne. Osobom przyłapanym na ściąganiu zostanie odebrana „KARTA ODPOWIEDZI”, co równoznaczne jest z przyznaniem maksymalnej liczby punktów karnych (tj. 100).

11

12 MARSZ NA ORIENTACJĘ „Spacer bulwarem nad Białką”
Uczestnicy marszu startują podzieleni na zespoły 2-5 dwuosobowe, z czego każdy członek zespołu posiada własną kartę startową, na której dokonuje wszystkich stosownych wpisów. Start na trasę marszu (o charakterze masowym) odbędzie się na początku ścieżki rowerowej w Radzyniu Podlaskim (od strony ul. Kleeberga), natomiast meta została zlokalizowana w I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 8). Długość trasy wynosi 4500 m. Trasę należy pokonać ze stałą prędkością 3 km/h (+/- 1 minuta = 1 punkt karny, max. 100 punktów karnych). Dodatkowo podczas przejścia trasy należy zlokalizować miejsca wykonania 60 zdjęć. Zdjęcia zostały wykonane przy latarniach oświetlających ścieżkę.

13 MARSZ NA ORIENTACJĘ „Spacer bulwarem nad Białką”
Lokalizując miejsce wykonania zdjęcia należy, w odpowiedniej kratce karty startowej, wpisać (własnym długopisem) oznaczenie z konkretnej latarni, np. S-23, E-19… Za błędne zlokalizowanie miejsca wykonania zdjęcia (lub brak jego lokalizacji) uczestnik otrzymuje 10 punktów karnych. Podczas przejścia trasy należy również rozwiązać test dotyczący historii Radzynia Podlaskiego. Pytania do niego zostały opracowane na podstawie pięciu tablic informacyjnych umieszczonych w okolicy ścieżki rowerowej. Odpowiedzi na pytania należy zaznaczać na odwrocie karty startowej. Za błędne udzielenie odpowiedzi na pytanie (lub brak odpowiedzi) uczestnik otrzymuje 10 punktów karnych. Ostateczna godzina powrotu z trasy to

14

15

16 RYWALIZACJA SZKÓŁ Podczas imprezy prowadzona będzie rywalizacja szkół. Uczniowie, na podstawie zajętych miejsc, zdobywają dla swojej szkoły punkty. Za I miejsce będzie ich 20, za II m – 19, III m – 18, IV m – 17, V m – 16, VI m – 15, (...), XX m i dalsze – 1. Osoby, które nie ukończą trasy (bądź zostaną zdyskwalifikowane) nie zdobywają punktów. Suma punktów zdobytych przez uczniów będzie podstawą do utworzenia rankingu szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Ilość osób reprezentujących jedną szkołę jest nieograniczona, z kolei punkty dla szkoły zdobywa jedynie dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami. Podstawą do reprezentowania szkoły jest ważna legitymacja szkolna lub karta zgłoszenia potwierdzona pieczęcią i podpisem dyrektora. Najlepsze szkoły w każdej kategorii wiekowej otrzymają okazałe puchary ufundowane przez posła na Sejm RP Jerzego Rębka.

17 możliwe było przygotowanie i przeprowadzenie naszej imprezy.
Organizatorzy X Zimy w Mieście 2013 jeszcze raz składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, dzięki którym możliwe było przygotowanie i przeprowadzenie naszej imprezy.


Pobierz ppt "ORGANIZATORZY I SPONSORZY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google