Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz Ojciec Jan Paweł II .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz Ojciec Jan Paweł II ."— Zapis prezentacji:

1 Nasz Ojciec Jan Paweł II .
Życie i osiągnięcia

2 Na wieki będę opiewał miłość ...
"Na wieki będę opiewał miłość Pana: takie jest moje wyznanie wiary i hymn  wdzięczności dla Pana życia, który sprawił, że mogę dziś, w dniu mych 80. urodzin, odprawiać razem z wami Eucharystię, radując się nieprzemijającą radością ducha."

3 Jan Paweł II obdarzał swą Miłością ...
Jan Paweł II obdarzał swą Miłością wszystkich ludzi , wybaczył również człowiekowi który usiłował Go zabić. Człowiek ten był i jest największym człowiekiem na świecie w historii ludzkości .

4 Dzieciństwo i młodość ... "W myślach i modlitwie wracam więc do Wadowic, mego rodzinnego miasta. Wspominam wpierw mych rodziców i dziękuję Bogu za ich miłość, której owocem jest moje istnienie (..) obejmuję myślą wszystkich, którzy od pierwszej chwili aż do dziś, przez ciche świadectwo wiary i godziwego życia, przez serdeczną przyjaźń i codzienną troskę nadawali kształt mojemu człowieczeństwu i kapłaństwu."

5 Studia ... Sam Bóg objawia się w tajemniczy sposób - jako ogień, który nie spala (...) Jest on Bogiem równocześnie bliskim i dalekim; jest w świecie, lecz nie ze świata. Jest Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, lecz który nie daje się posiąść. On jest *Tym, który jest* - jest to imię, które nie jest imieniem. *JESTEM, KTÓRY JESTEM*: Boski bezmiar, w którym istota i istnienie stanowią jedno! (...) Jakże moglibyśmy w obliczu tej tajemnicy nie *zdjąć naszych sandałów*, jak On karze, i nie wielbić Go na tej świętej ziemi ?"

6 Turystyczny duszpasterz ...
"Każdy mógłby wygodnie chodzić po ulicach miast i podróżować, czyli korzystać z pojazdu. Ale góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie. Są zachętą, by wznosić się coraz wyżej. Ku Stwórcy".

7 Konklawe 14 października 1978 r rozpoczęło się konklawe mające na celu wyłonić nowego papieża. 16 października po godzinie kardynał Pericle Felici ogłosił oficjalny wynik wyborów. Mówił: "Habemus Papam ! - mamy Papieża (...) Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla (...) Ioannem Paulum Secundum !". Jan Paweł II - takie imię przybrał Karol Wojtyła - był pierwszym Polakiem wybranym na biskupa Rzymu. Nowy Następca Piotra pochodził z dalekiej, socjalistycznej Polski, a to musiało zdziwić i zmienić ówczesną Europę.

8 "Czyjaś ręka strzelała, ale Inna Ręka prowadziła kulę".
Zamach papieski ... "Czyjaś ręka strzelała, ale Inna Ręka prowadziła kulę".

9 Pielgrzymki papieża ... "Proszę niebieskiego Ojca, aby między wszystkimi Kościołami i Wspólnotami kościelnymi, które tutaj z szacunkiem pozdrawiam, rozwijały się harmonijne i braterskie relacje, oparte na miłości i dobrej woli."

10 Młodzieńczy duch Papieża.
"Trzymajcie wysoko, drogie dziewczęta i chłopcy, lampę wiary, którą powierzam dziś symbolicznie wam i waszym rówieśnikom ze wszystkich stron świata. Jej światłem oświetlajcie drogi życia, podpalcie świat miłością !"

11 Śmierć ... 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 .
Odszedł od nas Wielki człowiek , Wielki papież , Wielki Polak !!!! Karol Wojtyła Papież Jan Paweł II

12 Boże dlaczego nam Go zabrałeś !!??
Zostawiłeś tylko niewyobrażalny ból , wielką pustkę i nadzieje , że kiedyś spotkamy się tam ...

13 Płacze ... Płacze dziś cala polska , płacze cały świat .
Płacze pogrążona w wielkim żalu ...bo straciła ojca , przyjaciela , przewodnika ...

14 Módlmy się ... Módlmy się za tego wspaniałego człowieka , tak jak On modlił się za nas... Kontynuujmy Jego dzieło tu na ziemi...

15 Pozostanie ... Jan Paweł II pozostanie na zawsze w naszych sercach, w naszych myślach. Człowiek, który swą dobrocią ogarniał świat, człowiek, który zmienił oblicze ziemi..., który „burzył” mury, wszelkie bariery, to On pokazał nam jak żyć, jak kochać, jak się modlić. Gdzie tylko się pojawiał gromadziły się tłumy, rozsiewał miłość, radość,nadzieję, ogromną wiarę w Boga i człowieka. Właśnie takiego Go zapamiętamy...

16 „ Nie lękajcie się ...” „ Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć...„

17 KONIEC


Pobierz ppt "Nasz Ojciec Jan Paweł II ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google