Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

* studnia :symbol życia i celu. Dla Małego Księcia celem tym było dotarcie do miejsca, w którym spadł na Ziemię, natomiast dla Pilota studnia stała się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "* studnia :symbol życia i celu. Dla Małego Księcia celem tym było dotarcie do miejsca, w którym spadł na Ziemię, natomiast dla Pilota studnia stała się."— Zapis prezentacji:

1 * studnia :symbol życia i celu. Dla Małego Księcia celem tym było dotarcie do miejsca, w którym spadł na Ziemię, natomiast dla Pilota studnia stała się symbolem życia – wody, która uchroniła go przed śmiercią. *baranek - bojaźliwość * gwiazdy :droga do odnalezienia kogoś bliskiego

2 1.,,Jeśli chcesz mieć przyjaciela bądź przyjacielem" 2. Zawsze dotrzymywać powierzonej tajemnicy (być wiernym i lojalnym w stosunku do swojego przyjaciela) 3. Być szczerym i uczciwym ( nie mówić źle o przyjacielu) nie manipulować 4. Być wsparciem i podporą dla tej jedynej osoby 5. Umieć się przyznać do błędu ( umieć przepraszać) 6. Bezinteresownie pomagać 7. W trudnych chwilach umieć pocieszać

3 Cytaty: „Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone.”

4 „...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.” „...oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem.”

5 „Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”.

6 „Kraj łez jest taki tajemniczy!” „Prosto przed siebie nie można zajść bardzo daleko..”.

7 „Mowa jest źródłem nieporozumień” „...ludzie hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie... i nie znajdują w nich tego, czego szukają…”

8 Ź RÓDŁA :  www.wikipedia.org (zdjęcia, ilustracje, informacje o autorze) www.wikipedia.org  http://www.google.pl/imgres (dobra przyjaźń) http://www.google.pl/imgres (dobra przyjaźń)  http://www.google.pl/images (cytaty) http://www.google.pl/images (cytaty)  http://www.sciaga.pl (symbole) http://www.sciaga.pl (symbole)

9 O autorze: Monika Osica, Sylwia Wójciak, Symbole: Pola Kania, Karolina Wolska, Zasady dobrej przyjaźni: Olga Piórkowska, Przemysław Kadecki, Cytaty: Karol Olszewski, Kondrat Antosik, Prezentację wykonali: Alan Głodek, Piotr Owczarzak.


Pobierz ppt "* studnia :symbol życia i celu. Dla Małego Księcia celem tym było dotarcie do miejsca, w którym spadł na Ziemię, natomiast dla Pilota studnia stała się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google