Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Specjalność: Controlling Katedra Rachunkowości Katowice, 1.06.2016 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Specjalność: Controlling Katedra Rachunkowości Katowice, 1.06.2016 r."— Zapis prezentacji:

1 Specjalność: Controlling Katedra Rachunkowości Katowice, 1.06.2016 r.

2 1.Dostarczenie studentom wiedzy i praktycznych umiejętności na potrzeby wspomagania zarządzania biznesem 2.Wyposażenie studentów w zaawansowany warsztat analityczny w zakresie konstruowania, wdrażania i rozwijania systemów controllingu w przedsiębiorstwie oraz zarządzania finansami przedsiębiorstw 3.Ułatwienie rozumienia procesów finansowych zachodzących w biznesie oraz zasad podejmowania decyzji zarządczych

3 W szczególności uzyskana wiedza i umiejętności koncentrują się na problemach z zakresu:  identyfikacji, pomiaru i zarządzania ryzykiem w działalności gospodarczej,  zarządzania strategicznego w korporacji oraz ładu korporacyjnego,  stosowania różnych instrumentów rachunkowości zarządczej i controllingu, zarządzania kosztami i wynikami, sporządzania budżetów i planów finansowych oraz przeprowadzania kontroli zarządczej,  projektowania systemów rachunku kosztów dla potrzeb zarządzania na poziomie operacyjnym i strategicznym  wykorzystania metod ilościowych w controllingu,  zadań i instrumentów controllingu strategicznego i operacyjnego w instytucjach finansowych,  metod i narzędzi stosowanych w zarządzaniu projektami,  wspomagania procesów i decyzji biznesowych z wykorzystaniem systemów informatycznych.

4

5  Ukończenie studiów na nowoczesnej specjalności, jaką jest „Controlling” w znacznym stopniu ułatwi absolwentom znalezienie satysfakcjonującej pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach różnego rodzaju.  Program specjalności „Controlling” został przygotowany na podstawie analizy aktualnych trendów na polskim rynku pracy we współpracy z CIMA. Interdyscyplinarna specjalność bezpośrednio odpowiada zapotrzebowaniu na specjalistów controllingu w jednostkach różnego typu z uwzględnieniem instytucji finansowych.  Absolwenci specjalności mogą również pracować jako dyrektorzy finansowi, menedżerowie wszystkich szczebli zarządzania, analitycy finansowi, pracownicy pionów finansowo-księgowych, konsultanci biznesowi i niezależni eksperci w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych.

6 www.ue.Katowice.pl/cima  Specjalność w najszerszym zakresie przygotowuje studentów do zdobycia prestiżowego certyfikatu CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants), który jest wysoce ceniony przez pracodawców na całym świecie.  Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym czy non-profit.  CIMA jest elitarną kwalifikacją, najbardziej cenioną przez pracodawców na całym świecie. Studia CIMA pozwalają na wykreowanie ludzi ambitnych, nastawionych na sukces, którzy podczas nauki udowodnili jak wysokie umiejętności posiadają. Wybierając program CIMA już na studiach, ułatwiasz sobie start na rynku pracy.

7


Pobierz ppt "Specjalność: Controlling Katedra Rachunkowości Katowice, 1.06.2016 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google