Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Od Kamyka Do Grosika” „Od Kamyka Do Grosika” Prezentacja projektu edukacyjnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Od Kamyka Do Grosika” „Od Kamyka Do Grosika” Prezentacja projektu edukacyjnego."— Zapis prezentacji:

1 „Od Kamyka Do Grosika” „Od Kamyka Do Grosika” Prezentacja projektu edukacyjnego

2 Wizyta w Banku ● W dniu 1 czerwca 2012r. wybraliśmy się z naszym opiekunem projektu na umówione wcześniej spotkanie z przedstawicielem Banku BGŻ Panem Rafałem Jasztalem, który oprowadził nas po banku i odpowiedział na wszystkie nasze pytania.

3 Ankieta i Spotkanie ● Tego samego dnia po wizycie w banku idąc całą grupą z opiekunem przeprowadziliśmy ankietę wśród losowo wybranych przechodniów. Dotyczyła ona zagadnień związanych z pieniędzmi. ● Po przeprowadzeniu ankiety w ramach integracji poszliśmy do pizzerii „Mafia” w Wolsztynie, gdzie dobrze spędziliśmy czas.

4 Wykonanie Gry Planszowej ● Pod koniec kwietnia wpadliśmy na pomysł stworzenia gry planszowej, która miałaby na celu przybliżenie wiedzy o historii pieniądza i różnych formach płatności.

5 Wykonanie Gry Planszowej ● Na kolejnych spotkaniach dyskutowaliśmy nad opcjami wykonania gry i treściami, jakie powinna zawierać. Postanowiliśmy też wówczas podjąć współpracę z miejscowym artystą – panem Wiesławem Matysikiem.

6 ● W połowie maja spotkaliśmy się z panem W. Matysikiem w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. Po przedstawieniu naszego pomysłu wyraził on zgodę na udzielenie nam pomocy w wykonaniu gry. Wykonanie Gry Planszowej

7 ● Na kolejnych trzech spotkaniach z panem Matysikiem, które odbyły się w GOK-u, wykonaliśmy planszę i pionki, a także ustaliliśmy wspólnie ogólne zasady gry. Podzieliliśmy się na grupy, a każda z grup była odpowiedzialna za inny etap przygotowań. Wykonanie Gry Planszowej

8 Kolekcja świnek-skarbonek W Wojciechowie mieszka pan Netter, którego hobby to kolekcjonowanie skarbonek. Jego zbiór liczy ponad 510 sztuk!

9 Wizyta w wytwórnii figurek W Belęcinie pan Adam Kręcichwost tworzy figury z gliny ceramicznej od 1983. Dnia 20.06.2012 pojechaliśmy do niego aby dowiedzieć się więcej o procesie wykonywania tych wyrobów.

10 KONIEC


Pobierz ppt "„Od Kamyka Do Grosika” „Od Kamyka Do Grosika” Prezentacja projektu edukacyjnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google