Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zastosowania Automatycznej Identyfikacji w Służbie Zdrowia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zastosowania Automatycznej Identyfikacji w Służbie Zdrowia."— Zapis prezentacji:

1 Zastosowania Automatycznej Identyfikacji w Służbie Zdrowia

2 www.torell.pl Oznakowanie Próbek Identyfikacja Próbek Kontrola procesu leczenia Przypisanie pacjenta do lekarza Archiwizacja danych Szybsza identyfikacja kartotek Sprawne umawianie wizyt Lepsze zarządzanie zapasami Kontrola ważności lekarstw Inwentaryzacja Identyfikacja Pacjenta Elektroniczne skierowanie Szybsza reakcja na efekty działania leków

3 www.torell.pl Zalety i Korzyści: Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów:  Identyfikacja pacjenta za pomocą opaski na rękę z kodem kreskowym lub tagiem RFID, elektroniczna karta pacjenta  Pełna kontrola procesu leczenia – jakie badania zlecono, jakie już wykonano, Kto i jakie leki przepisał, w jakich dawkach i o jakich porach aplikować, i kto aplikuje  Szybsza reakcja na eliminowanie skutków ubocznych działania leków, minimalizacja ryzyka popełnienia błędu  Większa odpowiedzialność personelu za wykonywane działania, każdy pracownik ma swój kod identyfikacyjny  Sprawniejsze umawianie wizyt po przez stały dostęp do rejestru pacjentów

4 www.torell.pl Redukcja kosztów:  Ograniczenie biurokracji, dokumenty generowane przez system, zmniejszenie ilości dokumentów papierowych  Wzrost efektywności pracy personelu, lepsza kontrola pracowników, możliwość identyfikacji osób generujących nieuzasadnione koszta  Minimalizacja ryzyka związanego z błędami lekarskimi, ograniczenie wypłacanych odszkodowań z tego tytułu  Sprawniejsze zarządzanie zapasami, kontrola ważności lekarstw, szybka inwentaryzacja środków trwałych  Łatwa identyfikacja aparatury medycznej poprzez oznakowanie specjalnym kodem Zalety i Korzyści:

5 www.torell.pl Reprezentujemy światowe Marki: Kolektory Danych (PDA) Czytniki Kodów Kreskowych Drukarki Etykiet

6 www.torell.pl Komputery mobilne (PA600 MCA): Wytrzymały komputer mobilny typu PDA, ze specjalną, antybakteryjną obudową i czytnikiem RFID. Przygotowany do wspierania służby zdrowia, weterynarii, farmaceutyki oraz do pracy w warunkach wymagających zachowania sterylności.

7 www.torell.pl Komputery mobilne (Dolphin 9700hc): Nowoczesny terminal typu PDA ze specjalną, antybakteryjną obudową do zastosowań wymagających zachowania sterylności. Posiada wbudowany imager umożliwiający skanowanie kodów z recept i próbówek oraz łączność bezprzewodową pozwalającą na szybki dostęp do ważnych danych lub komunikację z urządzeniami peryferyjnymi.

8 www.torell.pl Komputery mobilne (Dolphin 9900hc): Komputer przenośny stworzony specjalnie do zastosowań medycznych. Wytrzymały, przyjazny dla użytkownika. Konstrukcja z kompletnym zestawem technologii umożliwiających maksymalną produktywność i efektywność użytkownika.

9 www.torell.pl Drukarka opasek na rękę: Oferowane przez firmę Zebra rozwiązanie do identyfikacji pacjentów, które zostało opracowane specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach dostawców usług medycznych, zapewnia łatwiejsze i ekonomiczniejsze drukowanie opasek na rękę z kodami kreskowymi niż jakiekolwiek drukarki laserowe dostępne na rynku. HC100

10 www.torell.pl Skanery dla służby zdrowia: MS9520/9540 VOYAGER – to ergonomiczny i najbardziej popularny czytnik ręczny jednoliniowy. Produkowany jest w 2 wersjach: z przyciskiem Code Gate (9540) i bez przycisku (9520). Charakteryzuje się niskim poborem prądu, jest najłatwiej programowalnym czytnikiem na rynku i ma szeroką gamę kodów sterujących. VOYAGER zdominował na polskim rynku służbę zdrowia i dominuje w aptekach i przychodniach lekarskich. 3800g – to nowoczesny czytnik diodowy nowej generacji. Szeroka wiązka światła, prędkość skanowania 270 skanów/sek. oraz duża tolerancja przesuwu kodu sprawia, ze czytnik ten charakteryzuje się szybkim i dokładnym odczytem kodów nawet tych o nienajlepszej jakości. Dzięki swej precyzji działania doskonale sprawdza się w przychodniach służby zdrowia i laboratoriach medycznych.

11 www.torell.pl Skanery dla służby zdrowia: 1900h XENON - to nowoczesny czytnik wizyjny czytający wszystkie popularne na rynku kody kreskowe, zarówno 1D, PDF jak i dwuwymiarowe zawierające do 3 000 znaków kody 2D. Dodatkowo technologia wizyjna pozwala na odczyt tekstu czy robienia zdjęć. Gwarantuje to wszechstronność urządzenia i czyni je nieocenionym w palcówkach służby zdrowia. 4820 – to czytnik wizyjny pozwalający na odczyt popularnych kodów 1D, PDF i 2D. Jest czytnikiem bezprzewodowym i komunikuje się z baza przez Bluetooth do 10m. Tak więc oprócz nowoczesnego w ręce narzędzia do skanowania personel szpitalny czy laboratoryjny staje się mobilny i nie jest ograniczony kablem.

12 www.torell.pl TORELL Danuta Wingert, Stanisław Fiedur Spółka Jawna Ul. Obrońców Westrplatte 5 83-000 Pruszcz Gdański E-mail : autoid@torell.pl


Pobierz ppt "Zastosowania Automatycznej Identyfikacji w Służbie Zdrowia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google