Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmysł smaku. Zmysł smaku – odgadywanie smaku z zawiązanymi oczami Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmysł smaku. Zmysł smaku – odgadywanie smaku z zawiązanymi oczami Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać."— Zapis prezentacji:

1 Zmysł smaku

2 Zmysł smaku – odgadywanie smaku z zawiązanymi oczami Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać. Dajcie ochotnikowi jedną rzecz do spróbowania. Nie mówcie co to jest. Ustalcie to między sobą bez użycia słów, pokazując sobie co dacie ochotnikowi do spróbowania. Włóżcie to delikatnie do buzi ochotnika. Zadaniem ochotnika jest odgadnięcie tego co dostał do jedzenia. Zamieńcie się i niech kolejna osoba próbuje zgadnąć co dostała do jedzenia.

3 Zmysł powonienia

4 Zmysł powonienia – odgadywanie zapachu z zawiązanymi oczami Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać. Dajcie ochotnikowi jedną rzecz do powąchania. Nie mówcie co to jest. Ustalcie to między sobą bez użycia słów, pokazując sobie co dacie ochotnikowi do powąchania. Zadaniem ochotnika jest odgadnięcie tego co dostał do powąchania, bez próbowania, bez jedzenia tego. Zamieńcie się i niech kolejna osoba próbuje zgadnąć co dostała do powąchania.

5 Zmysł dotyku

6 Zmysł dotyku – odgadywanie rzeczy jedynie na podstawie dotyku Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać. Podajcie ochotnikowi worek. Zadaniem ochotnika jest wylosowanie jednej rzeczy z worka i odgadnięcie co to jest za rzecz. Zamieńcie się i niech kolejna osoba próbuje zgadnąć za pomocą dotyku co jest w worku.

7 Zmysł słuchu

8 Zmysł słuchu – odgadywanie dźwięków W tym zadaniu mogą brać udział wszyscy członkowie drużyny. Wszyscy członkowie drużyny zamykają oczy. N. prosi dzieci, żeby zgadły co to za dźwięk. N. rwie kartkę papieru lub potrząsa kluczami lub dzwoni dzwoneczkiem, tnie kartkę nożyczkami, stuka palcami o biurko, miesza wodę w szklance.


Pobierz ppt "Zmysł smaku. Zmysł smaku – odgadywanie smaku z zawiązanymi oczami Wybierzcie osobę, która jako pierwsza założy sobie opaskę na oczy i nie będzie podglądać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google