Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urządzenia i technologie mobilne. Tablet Mobilny komputer większy niż telefon komórkowy, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urządzenia i technologie mobilne. Tablet Mobilny komputer większy niż telefon komórkowy, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną."— Zapis prezentacji:

1 Urządzenia i technologie mobilne

2 Tablet Mobilny komputer większy niż telefon komórkowy, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią multi-touch. Tablety nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio.

3 Tablet Zobacz źródło zdjęcia

4 Tablet Możliwości tabletów: dostęp do Internetu, odtwarzanie plików audio i wideo, przeglądanie dokumentów (np. PDF), tworzenie i edycja dokumentów, komunikacja w Internecie (np. przez Skype), mobilne gry komputerowe, możliwość nagrywania dźwięku i obrazu oraz robienia zdjęć.

5 Smartphone Przenośne urządzenie łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego. Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo.

6 Smartphone Możliwości smartfonów: rozmowy telefoniczne i SMSy, dostęp do Internetu, odtwarzanie plików audio i wideo, przeglądanie dokumentów (np. PDF), komunikacja w Internecie (np. przez Skype), mobilne gry komputerowe, możliwość nagrywania dźwięku i obrazu oraz robienia zdjęć.

7 Interfejs dotykowy Wyświetlacz reagujący na dotyk, obsługiwany rysikiem lub palcem. Jego rozmiary sięgają rozmiarów zwykłych wyświetlaczy. Zastępuje mysz i typową klawiaturę. Stosowany jest w telefonach komórkowych, smartfonach, komputerach przenośnych, aparatach fotograficznych, kamerach, tabletach oraz terminalach.

8 Technologie mobilne W ciągu ostatnich kilku lat komórkowa technologia informacyjna sukcesywnie się rozwija. Od pagera do telefonów komórkowych, urządzeń do nawigacji GPS, wbudowanych przeglądarek internetowych, komunikatorów, podręcznych konsoli do gier. Przyszłość technologii komputerowej leży w mobilnej komputeryzacji sieci bezprzewodowych. Tablety zaczynają wyprzedzać popularnością laptopy.

9 Technologie mobilne Na rynku dostępnych jest wiele mobilnych systemów operacyjnych (OS): – iOS – system operacyjny Apple dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. – Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety i netbooki. Obecnie najpopularniejszy system mobilny na świecie. – Windows Phone – system operacyjny dla platform mobilnych będący następcą Windows Mobile opracowany przez firmę Microsoft jego głównym odbiorcą są telefony marki Nokia.

10 Technologie mobilne Wiele programów komputerowych i stron WWW mają swoje odpowiedniki mobilne. Jednym z przykładów może być usługa Office 365, która dostępna jest z poziomu: komputera, tabletu, czy smartfona. Programy czy strony mobilne mają zazwyczaj nieco okrojone możliwości w stosunku do wersji tradycyjnych – ze względu na ograniczenia rozmiarów wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych.

11 HTML5 Kosztem języka HTML i wykorzystywanej na stronach WWW technologii Flash, popularność zdobywa technologia HTML5. HTML5 – język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych WWW, w szczególności stron mobilnych.

12 Źródła zasobów Zdjęcia wykorzystane w prezentacji, których źródła nie zostały wymienione pochodzą z serwisu www.iconarchive.com. www.iconarchive.com


Pobierz ppt "Urządzenia i technologie mobilne. Tablet Mobilny komputer większy niż telefon komórkowy, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google