Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ś WIAT GRZYBÓW Wyk. Patrycja Leśniak. I LE NAS JEST ? Istnienie grzybów zaobserwowano we wszystkich strefach klimatycznych, przede wszystkim na lądach,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ś WIAT GRZYBÓW Wyk. Patrycja Leśniak. I LE NAS JEST ? Istnienie grzybów zaobserwowano we wszystkich strefach klimatycznych, przede wszystkim na lądach,"— Zapis prezentacji:

1 Ś WIAT GRZYBÓW Wyk. Patrycja Leśniak

2 I LE NAS JEST ? Istnienie grzybów zaobserwowano we wszystkich strefach klimatycznych, przede wszystkim na lądach, rzadziej w wodach. Do tej pory opisano ok. 120 tysięcy gatunków grzybów. Szacuje się, że co roku charakteryzuje się średnio 1700 nowych gatunków grzybów. Korzystając z danych uzyskanych z obszarów, na których rozpoznano większość organizmów żywych, przypuszcza się, że istnieje ok. 1,5 miliona gatunków grzybów.

3 B UDOWA GRZYBA

4 W YSTĘPOWANIE : Grzyby występują na całej kuli ziemskiej, zarówno na lądzie jak i w wodach słodkich, a nawet słonych. Środowiskiem, w którym rozwija się najwięcej grzybów jest gleba. Najliczniej występują w powierzchniowej warstwie gleby, do głębokości 10-15 centymetrów

5 R OZWÓJ : Dla rozwoju grzybów niezbędna jest odpowiednia wilgotność. W miejscach nie narażonych na zbytnie wysychanie, jeśli spełnione są inne wymagania siedliskowe, występują licznie różne gatunki grzybów. Grzyby glebowe najlepsze warunki znajdują w miejscach zacienionych koronami drzew, m.in. dlatego tak wiele grzybów żyje w lasach. Duży wpływ na rozwój grzybów wywiera temperatura. Większość rozwija się w temperaturze 15-30 stopni C. Temperatura zbyt niska i zbyt wysoka hamuje rozwój grzybów. Temperatura bardzo wysoka zabija je. Flora grzybów glebowych zależy w dużym stopniu od rodzaju gleby. Inne gatunki występują na glebach uprawnych, inne na łąkach i pastwiskach, jeszcze inne w lasach.

6 G RZYBY J ADALNE :

7

8

9

10

11

12

13 G RZYBY NIEJADALNE :

14

15

16

17

18

19


Pobierz ppt "Ś WIAT GRZYBÓW Wyk. Patrycja Leśniak. I LE NAS JEST ? Istnienie grzybów zaobserwowano we wszystkich strefach klimatycznych, przede wszystkim na lądach,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google