Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BURZA MÓZGÓW  Pierwszym etapem w pracy nad filmem były długie godziny rozmyślań nad doświadczeniem, które by nas naprawdę zaciekawiło i spełniało wymogi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BURZA MÓZGÓW  Pierwszym etapem w pracy nad filmem były długie godziny rozmyślań nad doświadczeniem, które by nas naprawdę zaciekawiło i spełniało wymogi."— Zapis prezentacji:

1

2 BURZA MÓZGÓW  Pierwszym etapem w pracy nad filmem były długie godziny rozmyślań nad doświadczeniem, które by nas naprawdę zaciekawiło i spełniało wymogi konkursu. Szukaliśmy przeróżnych doświadczeń, w książkach i internecie, aż wreszcie znaleźliśmy…

3 A znaleźliśmy…  Na jednej ze stron internetowych poświeconej fizyce znaleźliśmy sposób na zrobienie prostej prądnicy, którą może wykonać każdy. Wszystkie materiały potrzebne do jej wykonania znaleźliśmy w domach.

4 Budowa prądnicy  Po zgromadzeniu wszystkich materiałów zaczęliśmy budowanie prądnicy. I nadeszła najbardziej nerwowa chwila- trzeba było sprawdzić czy się udało. Na początku nakręciliśmy kilka zwojów by przekonać się czy nasz generator wytworzy jakieś napięcie – efekt był pozytywny Zauważyliśmy, że im więcej zwojów nakręcimy tym większe napięcie jest wytwarzane.

5 Tylko jak to działa?  Po zbudowaniu prądnicy zaczęliśmy szukać odpowiedzi na pytanie: co odpowiada za działanie prądnicy? Z tą zagadką udaliśmy się do naszej nauczycielki fizyki, która udzieliła odpowiedzi na wszystkie niedające nam spokoju pytania dotyczące prądnicy.

6 Już prawie koniec  Po zgromadzeniu wszystkich informacji mogliśmy bez problemu wykonać instrukcje i opisać zjawisko zachodzące w naszym eksperymencie. Na koniec ułożyliśmy pytania i wysłaliśmy wszystko do Państwa.

7 KONIEC Dziękujemy za uwagę. Kornel Prusik Bartłomiej Żabik.


Pobierz ppt "BURZA MÓZGÓW  Pierwszym etapem w pracy nad filmem były długie godziny rozmyślań nad doświadczeniem, które by nas naprawdę zaciekawiło i spełniało wymogi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google