Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół cech psychicznych, właściwych danemu człowiekowi, przejawiających się w jego postępowaniu. Cechy te mogą ulegać zmianie, przeistaczać się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół cech psychicznych, właściwych danemu człowiekowi, przejawiających się w jego postępowaniu. Cechy te mogą ulegać zmianie, przeistaczać się."— Zapis prezentacji:

1 Zespół cech psychicznych, właściwych danemu człowiekowi, przejawiających się w jego postępowaniu. Cechy te mogą ulegać zmianie, przeistaczać się.

2 Wrodzone właściwości, natura człowieka. Najczęściej nie ulegają zmianie. Są stałą cechą człowieka.

3 Stan, poziom umysłu człowieka. Sposób myślenia, rozumowania.

4

5

6

7 „… dziewczynka wydawała się miłym, pojętnym stworzeniem (…) w tym, co mówi, nie ma nic pospolitego ani prostackiego. Jest w niej nawet coś z młodej damy. Widocznie jej rodzice byli to ludzie przyzwoici.”

8 “...Kiedy mi Maryla powierzyła gospodarstwo, postanowiłam niezłomnie nic sobie nie wyobrażać. (...) Zachowywałam się też odpowiednio do aż do czasu, gdy wstawiłam pieróg do pieca. Lecz wtedy ogarnęła mnie nieprzezwyciężona ochota wyobrażenia sobie, że jestem zaczarowaną księżniczką uwięzioną w wysokiej, odosobnionej wieży. (...) W ten sposób zapomniałam o pierogu.

9 “...pragnęłabym mieć sama migrenę zamiast Maryli”.

10 “Nienawidzę pani!...Nienawidzę pani! – wołała tupiąc mocniej za każdym razem. Jakim prawem śmie mnie pani nazywać chudą i brzydką? Jakim prawem pani mówi, że jestem piegowata i ruda? Pani jest ordynarną, źle wychowaną kobietą bez serca.”

11 “Oto lista przyjętych została ogłoszona! (...) –Ania, zdałaś.(...) Zdałaś najlepiej!...”

12 “ Wolałabym nie zdać wcale, jeśli nie mogę znajdować się wśród pierwszych...”

13 “Ta mała czerwonowłosa dziewczynka (...) to dzielny człowiek. Zapewniam was, że ona ocaliła życie waszej małej”.

14 „Oczy jej gorzały gniewem, lecz prawie natychmiast przygasiły je łzy wściekłości i upokorzenia. – Ty wstrętny chłopcze! – zawołała gwałtownie. – Jak śmiałeś!... A potem …trzask – Ania cisnęła swą tabliczkę szyfrową na głowę Gilberta…”

15 “Teraz wyobrażę sobie, że jestem wietrzykiem, co wieje tam daleko pomiędzy koronami drzew.”

16 “Niech żyje panna Shirley, stypendystka Avery”ego”

17 “ Całą duszą oddała się nauce”

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28


Pobierz ppt "Zespół cech psychicznych, właściwych danemu człowiekowi, przejawiających się w jego postępowaniu. Cechy te mogą ulegać zmianie, przeistaczać się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google