Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA Moja Ojczyzna POLSKA Moja Ojczyzna. WYRUSZAMY W PODRÓŻ PO POLSCE POZNAJĄC, KRAINY GEOGRAFICZNE, GOSZCZĄC W PARKACH NARODOWYCH, SŁUCHAJĄC LEGEND.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA Moja Ojczyzna POLSKA Moja Ojczyzna. WYRUSZAMY W PODRÓŻ PO POLSCE POZNAJĄC, KRAINY GEOGRAFICZNE, GOSZCZĄC W PARKACH NARODOWYCH, SŁUCHAJĄC LEGEND."— Zapis prezentacji:

1 POLSKA Moja Ojczyzna POLSKA Moja Ojczyzna

2 WYRUSZAMY W PODRÓŻ PO POLSCE POZNAJĄC, KRAINY GEOGRAFICZNE, GOSZCZĄC W PARKACH NARODOWYCH, SŁUCHAJĄC LEGEND. Podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Chorzowskim Parku Kultury i Wypoczynku, aby wrócić do ław szkolnych i tam dalej zagłębiać się w temacie. To my uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej.

3 Oto krajobraz, który jest najbliższy nam – Ślązakom. Jest to krajobraz przemysłowy. Wyżyna Śląska znajduje się na południu naszego kraju. Od niej zaczęliśmy wędrówkę po Polsce. Pierwszy krok to krajobrazy.

4 Krajobraz wiejski. Poznaliśmy następujące krajobrazy: miejski, przemysłowy, wiejski, nadmorski, górski, wyżynny i nizinny. Każdy z poznanych krajobrazów przedstawiliśmy za pomocą pracy plastycznej.

5 Poznaliśmy już krajobrazy - kolej na krainy geograficzne. Tu na wyżynie śląskiej mieszkamy, kominy fabryk i szyby górnicze to jej wizytówka. O takiej krainie pełnej lasów, jezior i słońca marzą nasi ojcowie górnicy gdy fedrują pod ziemią.

6 Czas na legendę. Czas na legendę. Legenda o Skarbniku. Najczęściej opowiadana legenda dotycząca Śląska. Podczas omawiania tego zagadnienia okazało się, że dzieci znają różne wersje tej pięknej legendy. Legenda, którą rysuję to legenda o Syrence Warszawskiej.

7 Kolejny krok to poznawanie parków narodowych. Poznaliśmy faunę i florę parków narodowych.

8 NA OBSZERNIEJSZĄ PREZENTACJĘ ZAPRASZAM NA „FESTIWAL NAUKI”.


Pobierz ppt "POLSKA Moja Ojczyzna POLSKA Moja Ojczyzna. WYRUSZAMY W PODRÓŻ PO POLSCE POZNAJĄC, KRAINY GEOGRAFICZNE, GOSZCZĄC W PARKACH NARODOWYCH, SŁUCHAJĄC LEGEND."

Podobne prezentacje


Reklamy Google