Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA Moja Ojczyzna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA Moja Ojczyzna."— Zapis prezentacji:

1 POLSKA Moja Ojczyzna

2 To my uczniowie klasy II
WYRUSZAMY W PODRÓŻ PO POLSCE POZNAJĄC, KRAINY GEOGRAFICZNE, GOSZCZĄC W PARKACH NARODOWYCH, SŁUCHAJĄC LEGEND. To my uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej. Podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Chorzowskim Parku Kultury i Wypoczynku, aby wrócić do ław szkolnych i tam dalej zagłębiać się w temacie.

3 Pierwszy krok to krajobrazy.
Oto krajobraz, który jest najbliższy nam – Ślązakom. Jest to krajobraz przemysłowy. Wyżyna Śląska znajduje się na południu naszego kraju. Od niej zaczęliśmy wędrówkę po Polsce.

4 Każdy z poznanych krajobrazów przedstawiliśmy za pomocą
pracy plastycznej. Krajobraz wiejski. Poznaliśmy następujące krajobrazy: miejski, przemysłowy, wiejski, nadmorski, górski, wyżynny i nizinny.

5 Poznaliśmy już krajobrazy - kolej na krainy geograficzne.
O takiej krainie pełnej lasów, jezior i słońca marzą nasi ojcowie górnicy gdy fedrują pod ziemią. Tu na wyżynie śląskiej mieszkamy, kominy fabryk i szyby górnicze to jej wizytówka.

6 Czas na legendę. Legenda, którą rysuję to legenda o Syrence Warszawskiej. Legenda o Skarbniku. Najczęściej opowiadana legenda dotycząca Śląska. Podczas omawiania tego zagadnienia okazało się, że dzieci znają różne wersje tej pięknej legendy.

7 Kolejny krok to poznawanie parków narodowych.
Poznaliśmy faunę i florę parków narodowych.

8 Na obszerniejszą prezentację zapraszam na „Festiwal Nauki”.


Pobierz ppt "POLSKA Moja Ojczyzna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google