Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Papierosy to zła rzecz, z nim zdrowie idzie precz!!! Autor: Weronika Pączek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Papierosy to zła rzecz, z nim zdrowie idzie precz!!! Autor: Weronika Pączek."— Zapis prezentacji:

1 Papierosy to zła rzecz, z nim zdrowie idzie precz!!! Autor: Weronika Pączek

2 Spis treści Szkodliwość palenia papierosów Dlaczego sięgamy po papierosa? Jak wygląda nasz organizm po zapaleniu tytoniu? Jakie choroby wiążą się z paleniem? Palisz przy dziecku? Jak zwalczyć uzależnieniem? (metoda E-papieros)

3 Szkodliwość palenia papierosów Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji. Dochodzi do tego negatywny wpływ na rozwój dziecka, które ze względu na uzależnienie od papierosów osiąga gorsze wyniki w nauce i sporcie. Największym zagrożeniem jest jednak rak płuc, którego bezpośrednią przyczynę stanowi właśnie palenie papierosów.

4 Dlaczego sięgamy po papierosa? Pobudzenie, odstresowanie, przyjemność lub po prostu przyzwyczajenie... Powodów, dla których ludzie palą jest wiele. Dla jednych nikotyna jest nagrodą, miłą przerwą w ciągu zapracowanego dnia. Inni paląc czują odprężenie i dzięki papierosom zwalczają negatywne napięcie. Kolejnym często wymienianym plusem jest brak problemu, co zrobić z rękoma np. w kłopotliwej, czy niezręcznej sytuacji. W takich chwilach palenie papierosów pozwala maskować zakłopotanie, zataić skrępowanie i własne kompleksy.

5 Jak wygląda nasz organizm po zapaleniu tytoniu? Jak wygląda nasz organizm po zapaleniu tytoniu?

6 Jakie choroby wiążą się z paleniem? Jakie choroby wiążą się z paleniem? Palenie tytoniu jest niezwykle poważnym problemem cywilizacyjnym. Szacuje się, że życie palacza jest krótsze średnio o około 13-14 lat. Osoby palące trzy razy częściej umierają przed 60. rokiem życia niż dorośli, którzy są wolni od nałogu. Występują różne ciężkie choroby np. Choroby układu sercowo-naczyniowego Choroby nowotworowe Choroby układu oddechowego Choroby układu rozrodczego

7 Palisz przy dziecku? Palisz przy dziecku? Palisz przy dziecku? Przestań, bo wychowasz nałogowca! Maluch, którego rodzice palą w domu, staje się biernym palaczem, a tym samym narażany jest na wszystkie choroby, które grożą palącym. Z tego niebezpieczeństwa zdaje sobie sprawę większość dorosłych. Jednak narażanie dziecka na dolegliwości ze strony układu oddechowego, w tym nowotwory, to nie wszystko, co fundują maluchowi palący rodzice. Większość rodziców, nawet jeśli sami są uzależnieni od papierosów, ma nadzieję, że ich dzieci nie będą paliły. Jednak takie osoby mają znacznie mniejszą szansę na wychowanie dziecka, które nie sięgnie po papierosa.biernym palaczem

8 Metoda E-papieros Elektroniczne papierosy traktowane są często jako potencjalnie mniej szkodliwe od tradycyjnych, ponieważ nie wydzielają substancji smolistych. Dostępne są w najróżniejszych wariantach, podobnie jak liquidy (owocowe, waniliowe itd.) Nałogowi palacze widzą nierzadko w e-papierosach szansę na wyjście z nałogu. Wykazano jednak, że zawierają one ogromne wady projektowe. Nie posiadają również właściwego oznakowania i składu płynu.

9 Czy E-papieros pomaga rzucić palenie? E-papierosy, zdaniem specjalistów, są bardzo skuteczne w przypadku osób, które chcą rzucić palenie, ale nie pomogły im w tym gumy do żucia, inhalatory, plastry i inne typowe środki stosowane w nikotynowej terapii zastępczej. - Badania są jednak nowe i nie wiemy, czy na przykład za pół roku takie osoby nie wrócą do nałogu.

10 Kończyć już muszę, bo palaczom na pomoc ruszam!!!


Pobierz ppt "Papierosy to zła rzecz, z nim zdrowie idzie precz!!! Autor: Weronika Pączek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google