Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

: Gimnazjum :  wrzesień 1930 roku - po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ": Gimnazjum :  wrzesień 1930 roku - po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina."— Zapis prezentacji:

1

2

3 : Gimnazjum :  wrzesień 1930 roku - po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina Wadowity w Wadowicach,  w klasie pierwszej Karol Wojtyła przystępuje do kółka ministranckiego, którego stał się prezesem,  Karol (Lolek) występował w przedstawieniach Kółka Teatralnego stworzonego przez polonistów z wadowickich gimnazjów: żeńskiego im. Michaliny Mościckiej i męskiego im. Marcina Wadowity,  14 maja 1938 roku-Karol Wojtyła zakończył naukę w gimnazjum otrzymując ocenę celującą na świadectwie.

4  październik 1938 roku - Karol Wojtyła rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego,  jesienią roku 1941 Karol wraz z przyjaciółmi założył Teatr Rapsodyczny, który swoje pierwsze przedstawienie wystawił 1 listopada 1941.  w roku 1942, Karol nagle postanowił studiować teologię i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie oraz rozpoczął w konspiracji studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego,

5  W okresie od kwietnia 1945 do sierpnia 1946 roku Karol Wojtyła pracował na uczelni jako asystent i prowadził seminaria z historii dogmatu,  1946 roku alumn Metropolitalnego Seminarium Duchownego Karol Wojtyła został subdiakonem, a tydzień później diakonem,  1 listopada 1946 roku kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza.

6 Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić...! — Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

7

8 1. Prezesem jakiego koła został Karol Wojtyła będąc w gimnazjum? ( odpowiedź- koła ministranckiego) 2. Jaką ocenę otrzymał Karol Wojtyła na świadectwie ukończenia gimnazjum? ( odpowiedź – ocenę celującą) 3. Jakie kierunki studiów podjął Karol Wojtyła na Uniwersytecie Jagiellońskim? ( odpowiedź – studia polonistyczne i studia teologiczne)


Pobierz ppt ": Gimnazjum :  wrzesień 1930 roku - po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina."

Podobne prezentacje


Reklamy Google