Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ACCESS - RELACJE TEMAT:. Tworzenie i edycja relacji Relacje w bazach danych tworzone są w celu powiązania z sobą danych z wielu tabel. Tworzymy (edytujemy)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ACCESS - RELACJE TEMAT:. Tworzenie i edycja relacji Relacje w bazach danych tworzone są w celu powiązania z sobą danych z wielu tabel. Tworzymy (edytujemy)"— Zapis prezentacji:

1 ACCESS - RELACJE TEMAT:

2 Tworzenie i edycja relacji Relacje w bazach danych tworzone są w celu powiązania z sobą danych z wielu tabel. Tworzymy (edytujemy) je w karcie NARZĘDZIA BAZ DANYCH > RELACJE przez przeciągnięcie pól z jednej tabeli do drugiej. Aby usunąć relacje między tabelami klikamy PPM na linii łączącej okna tabel i klikamy USUŃ

3 Tworzenie relacji kreatorem Do tworzenia relacji możemy użyć kreatora. W tym celu: uruchamiamy tabelę, w której tworzona będzie relacja, przechodzimy do karty NARZĘDZIA GŁÓWNE > WIDOK > WIDOK PROJEKTU, uruchamiamy KREATORA ODNOŚNIKÓW, i postępujemy zgodnie z zaleceniami kreatora.

4 Praktyczne uwagi Aby zachować przejrzystość w tabelach i relacjach, nazwy powiązanych pól powinny mieć taką samą nazwę. Jeśli baza danych zawiera kilka tabel ich identyfikatory powinny nazywać się tak jak tabela.


Pobierz ppt "ACCESS - RELACJE TEMAT:. Tworzenie i edycja relacji Relacje w bazach danych tworzone są w celu powiązania z sobą danych z wielu tabel. Tworzymy (edytujemy)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google