Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T: Kafarnaum wystarczy wierzyć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T: Kafarnaum wystarczy wierzyć"— Zapis prezentacji:

1 T: Kafarnaum wystarczy wierzyć
CEL: Dowiesz się, że Jezus uzdrawia słowem NaCoBeZu: Opowiesz o uzdrowieniu sługi setnika Uzasadnisz, że cud jest owocem wiary Wyjaśnisz na czym polega zdrowie duszy i jak należy o nie dbać.

2 Burza mózgów: Pocieszamy go ……………….. Odwiedziny u chorego
……………………… …………….

3 Synagoga - miejsce zebrań i
Pan Jezus kiedy żył na ziemi spotykał bardzo wielu ludzi chorych, którzy do niego przychodzili albo On sam ich dowiedział. My dzisiaj też musimy wyjść do osoby, która jest chora. KAFARNAUM Synagoga - miejsce zebrań i Nabożeństw żydowskich, miejsce modlitwy.

4 Tekst biblijny Łk 7, 1-10 Setnik – dowódca oddziału
wojskowego składającego się ze stu osób. Odegranie DRAMY. Główni bohaterzy opowiadania Jezus, setnik, chory sługa: Przez kogo setnik wysłał prośbę do Jezusa o uzdrowienie sługi? Dlaczego setnik nie chciał, aby Jezus przyszedł do Jego domu? Za co pochwalił Pan Jezus setnika? Dlaczego Pan Jezus spełnił prośbę setnika?

5 Praca w parach: Zaznaczcie części ciała, które mogą chorować, napiszcie rodzaj choroby oraz jaki lekarz może daną chorobę wyleczyć np.: złamanie – ortopeda.

6 Podczas pobytu w Kafarnaum Pan Jezus dokonywał wielokrotnie cudów np
Podczas pobytu w Kafarnaum Pan Jezus dokonywał wielokrotnie cudów np.: uzdrowił paralityka czy wskrzesił córkę Jaira. Oprócz uzdrowień ciała ważne dla Jezusa było UZDROWIENIE DUSZY człowieka – odpuszczenie jego grzechów.

7 „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”.

8 Do kogo zwracamy się tymi słowami?
Co nimi wyrażamy? O co prosimy Pana Jezusa? UZDROWIENIE DUSZY – to uwolnienie od grzechu. Może tego dokonać tylko Jezus dlatego kapłan podnosząc Hostię w czasie Mszy Św. mówi:

9

10 „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata, błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka”. Tymi słowami prosimy Jezusa o uzdrowienie. Podobnie jak setni wyznajemy wiarę w Jego moc.

11 stan łaski uświęcającej Zachowanie postu Eucharystycznego.
Każe spotkanie z Jezusem jest dla nas darem. Takim darem jest przyjęcie Go w Komunii Świętej. Pan Jezus nas umacnia, ale musimy spełnić warunki aby się z nim godnie spotkać: stan łaski uświęcającej Zachowanie postu Eucharystycznego. Skoro Pan Jezus pomagał osobom chorym i słabym to i My na Jego wzór mamy taki obowiązek: Zanoszę chorej koleżance lekcje Odwiedzam ją Modlę się w intencji chorych Biorę udział w dziełach charytatywnych np. WOŚP

12 Jakie widzicie różnice między tymi zdjęciami?
W którym pokoju chcielibyście mieszkać?

13 Te pokoje przedstawiały nasze serca
Te pokoje przedstawiały nasze serca. Czyste pokoje symbolizują serce bez grzechu a pokoje zabałaganione serce z grzechem. Zastanów się jak wygląda twoje serce i do jakiego mieszkania zapraszasz Jezusa.

14 Powrót do 1 slajdu Cel i NaCoBeZu.
Informacja zwrotna Powrót do 1 slajdu Cel i NaCoBeZu.

15 Źródła: Mapa Kafarnaum: Obrazek setnika: https://poziomkislow.wordpress.com/2012/09/17/ Zdjęcie z synagogi w Kafarnaum: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Capernaum_synagogue_by_David_Shankbone.jpg Obrazek konfesjonału: Lekcje przeprowadził: Krzysztof Ryłko kl 5c


Pobierz ppt "T: Kafarnaum wystarczy wierzyć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google