Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stanisław Lem „ Bajki robotów” Uranowe uszy Plan zdarzeń 1. Prośba Kosmogonika do ucznia. 2. Pękniecie gwiazdy. 3. Powstanie państwa Palatynidów. 4. Palatynidzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stanisław Lem „ Bajki robotów” Uranowe uszy Plan zdarzeń 1. Prośba Kosmogonika do ucznia. 2. Pękniecie gwiazdy. 3. Powstanie państwa Palatynidów. 4. Palatynidzi."— Zapis prezentacji:

1 Stanisław Lem „ Bajki robotów” Uranowe uszy Plan zdarzeń 1. Prośba Kosmogonika do ucznia. 2. Pękniecie gwiazdy. 3. Powstanie państwa Palatynidów. 4. Palatynidzi i ich planeta. 5. Reakcja łańcuchowa. 6. Podejście władcy przez Pyrona. 7. Uwięzienie Pyrona. 8. Przybycie Kosmogonika. 9. Kosmogonik na planecie u Pyrona. 10. Przybycie naukowca w góry. 11. Roznoszenie nauszników. 12. Rzucanie dukatów.

2 grtg Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? 5. Jakie były góry na Aktynurii? 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

3 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? 5. Jakie były góry na Aktynurii? 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

4 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spację. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? ( czerwony, fioletowy, niewidzialny) 3. Kim był Pyron? 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? 5. Jakie były góry na Aktynurii? 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

5 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? 5. Jakie były góry na Aktynurii? 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

6 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

7 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

8 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? ( Architor) 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

9 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? ( Architor) 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? ( uranowe dukaty) 8. Ile rąk miał Architor? 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

10 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? ( Architor) 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? ( uranowe dukaty) 8. Ile rąk miał Architor? ( 600) 9. Kim został Pyron? 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

11 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? ( Architor) 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? ( uranowe dukaty) 8. Ile rąk miał Architor? ( 600) 9. Kim został Pyron? ( władcą Aktynurii) 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego?

12 Pytania. Aby zobaczyć odpowiedź kliknij spacje. 1. Jak nazywał się inżynier? ( Kosmogonik) 2. W jakich kolorach były promienie Kosmogonika? 3. Kim był Pyron? ( młodym wynalazcą na Aktynurii) 4. Jak nazywali się mieszkańcy Aktynurii? ( Palatynydzi) 5. Jakie były góry na Aktynurii? ( radioaktywne) 6. Jak miał na imię król Palatynidów? ( Architor) 7. Co Pyron rozdawał mieszkańcom? ( uranowe dukaty) 8. Ile rąk miał Architor? ( 600) 9. Kim został Pyron? ( władcą Aktynurii) 10.Co tworzy pierścień podobny do saturnowego? ( 600 rąk Architora)

13 Wniosek z bajki: Źle podejmowana władza doprowadza do absurdu i zniewolenia poddanych. Prezentację wykonała: Aleksandra Sokołowska Źródła: 1. Obrazek (SLAJD NR 1) https://www.google.pl/search?q=bajki+robot%C3%B3w&biw=1366&bih=604&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi= 2&ved=0ahUKEwjeu4C56ZrLAhWIBZoKHYcDB7cQ_AUIBygC#tbm=isch&q=bajki+robot%C3%B3w+ok%C5%82adka 2. Tło (SLAJDY NR 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12) https://www.google.pl/search?q=tło+kosmos&espv=2&biw=1360&bih=667&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source =univ&sa=X&ved=0ahUKEwi9leOrzr_JAhWBOSwKHUvnBGoQsAQIGg#imgrc=


Pobierz ppt "Stanisław Lem „ Bajki robotów” Uranowe uszy Plan zdarzeń 1. Prośba Kosmogonika do ucznia. 2. Pękniecie gwiazdy. 3. Powstanie państwa Palatynidów. 4. Palatynidzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google