Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Baśniobór Autor: Brandon Mull Opracowanie klasa 6a: Julia Dudek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Baśniobór Autor: Brandon Mull Opracowanie klasa 6a: Julia Dudek"— Zapis prezentacji:

1 Baśniobór Autor: Brandon Mull Opracowanie klasa 6a: Julia Dudek
Dobrusia Pacyna Gabrysia Stasiak

2 Trochę o autorze… Brandon Mull pracował jako komik, urzędnik zgłoszenia, instalator patio i promotor filmu. Mull napisał 5-tomowy cykl książek "Baśniobór" oraz 3 książki serii o nazwie "Pozaświatowcy", jej pierwsza część ukazała się 15 marca roku. Trzecia i ostatnia książka została opublikowana w dniu 12 marca 2013 roku. Napisał również "Wojna cukierkowa", która została wydana w 2007 roku (kontynuacja w 2012 roku). Brandon Mull ma żonę Mary i czwórkę dzieci.

3 Bohaterowie Kendra Seth Dziadek Sorenson (Stan) Babcia Sorenson (Ruth)
Lena – dawniej najada Dale Warren Muriel Bahumat Diabliki i wróżki oraz inne magiczne stworzenia

4 Krótki opis Kendra i Seth zostają wysłani na dwa tygodnie do dziadka i wcale nie są zadowoleni. Na przywitanie dostają mnóstwo przestróg. Dzieci nie mają pojęcia, że ten dziwny staruszek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. W pilnowanym przez niego lesie żyją ze sobą w zgodzie zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice, psotne chochliki, zazdrosne wróżki i wiele innych niebezpiecznych, magicznych stworzeń. Rodzeństwo, zlekceważywszy zakazy dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym teraz trzeba stawić czoło. By uratować rodzinę, Baśniobór, a może nawet cały świat, Kendra będzie musiała zdobyć się na to, czego obawia się najbardziej...

5 Wróżki Po wypiciu mleka krowy Violi dzieci mogły widzieć magiczne stworzenia. Seth gdy zauważył wróżki od razu pomyślał by zapolować na jedną z nich. Użył do tego podstępu. Zabrał ją do domu i siedziała tam od wschodu do zachodu słońca. Wtedy zamieniła się w okropnego diablika. Wróżki w zemście zamieniły Setha w obleśnego potwora. Jedynym ratunkiem było proszenie o pomoc wiedźmy. W zamiast za odczarowanie Setha dziadek musiał odwiązać jeden sznur z jej zakrwawionej nogi.

6 Wszystko co złe zaczęło się od otwarcia okna
Podczas nocy kupały Seth otworzył okno i wpuścił potwory do środka. Potem dzieci wskoczyły do łóżka. Były przerażone. Po chwili Seth zaczął rzucać w nie solą . Zanim się obejrzał wpadł Dale z bronią i zabił potwora. Rano, gdy noc minęła rozległo się pukanie do drzwi. Wołał dziadek to ja otwórzcie mi. Dzieci wiedziały że to podstęp. Gdy zrobiło się zupełnie jasno dzieci zeszły na dół. Dom był splądrowany, nikogo tam nie było. Dziadek i Lena zostali porwani a Dale zamieniony w kamień. Co mogli zrobić by ich uratować ?

7 Pięć części Baśnioboru
Pierwsza część to dopiero początek przygód Kendy i Setha. Wszystkie są ciekawe jak na razie według nas najlepsza jest pierwsza część, ponieważ bardzo nas wciągnęła, jak żadna inna książka.

8 Dziękujemy za uwagę !!! Koniec


Pobierz ppt "Baśniobór Autor: Brandon Mull Opracowanie klasa 6a: Julia Dudek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google