Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiat Międzyrzecki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Białystok, 16.05.2013 r. PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiat Międzyrzecki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Białystok, 16.05.2013 r. PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU."— Zapis prezentacji:

1 Powiat Międzyrzecki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Białystok, r. PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

2 WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE POWIAT MIĘDZYRZECKI Nr str. 1

3 WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE POWIAT MIĘDZYRZECKI Nr str. 2 W ramach Projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” na drogach powiatowych współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, Powiat Międzyrzecki planuje zrealizować następujące zadania:

4 Nr str Budowa chodnika wraz z peronami autobusowymi, przejściem dla pieszych oraz szykanami drogowymi w Kalsku. 2. Budowa przejścia dla pieszych z azylem na ul. Międzychodzkiej w Pszczewie. 3. Wykonanie przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną na ul. Konstytucji 3 – go Maja w Międzyrzeczu. 4. Wykonanie przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną na ul. Staszica w Międzyrzeczu.

5 Nr str Budowa chodnika w sąsiedztwie przejścia dla pieszych oraz wyposażenie przejścia w dodatkowe oznakowanie ostrzegawcze w m. Rokitno. 6. Wykonanie przejścia dla pieszych oraz infrastruktury towarzyszącej na ul. Kościelnej w Murzynowie. 7. Budowa chodnika na odcinku od skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1213F z drogą krajową Nr 92 do cmentarza komunalnego oraz miejsc postojowych w m. Lutol Suchy. 8. Odseparowanie ruchu pieszego od ruchu kołowego w obrębie skrzyżowania ulic Świerczewskiego i Konstytucji 3 – go Maja w Międzyrzeczu.

6 Nr str. 5 ZADANIE NR 1 Budowa chodnika wraz z peronami autobusowymi, przejściem dla pieszych oraz szykanami drogowymi w Kalsku. Droga Powiatowa Nr 1326F Miejscowość: Kalsko Gmina: Międzyrzecz

7 Nr str. 6

8 Nr str. 7

9 Nr str. 8

10 Nr str. 9 Droga powiatowa Nr 1326F zlokalizowana jest w północnej części Powiatu Międzyrzeckiego, przebiega z północy na południe od skrzyżowania z drogą krajową Nr 24 w miejscowości Chełmicko do Międzyrzecza. Droga przebiega przez miejscowości Rokitno i Kalsko, a jej długość wynosi ok. 18 km. Szerokość drogi wynosi od 5,5 m do 6,0 m. Od strony Międzyrzecza bezpośrednio przed terenem zabudowanym droga przebiega przez odcinek leśny. Na drodze występuje ruch lokalny oraz ruch przelotowy z Międzyrzecza do Przytocznej i Skwierzyny. Ze względu na brak wyznaczonego przejścia dla pieszych oraz chodników w okolicy bloków mieszkalnych miejsce to jest szczególnie niebezpieczne. Piesi, głównie dzieci przekraczają jezdnię w niewyznaczonych miejscach. Pomimo znaku D – 42 (teren zabudowany) z uwagi na prosty odcinek oraz istniejące oznakowanie na przedmiotowym odcinku dochodzi do wyprzedzania pojazdów i zagrożenia potrąceniem. Zakres opracowania obejmuje: - budowę chodnika z dwoma peronami umożliwiającymi wygodne i swobodne wejście i wyjście z autobusu, - wykonanie szykan drogowych z krawężników betonowych wypełnionych kostką betonową, - montaż znaków pionowych, - wykonanie oznakowania poziomego.

11 Nr str. 10 Łącznie w ramach 8 zadań planuje się wykonać między innymi: -232 m 2 nawierzchni bitumicznych m 2 nawierzchni z kostki betonowej -638 mb krawężników betonowych -oznakowanie poziome i pionowe -720 mb barier ochronnych

12 Dziękuję za uwagę. Zapraszamy ponownie. PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu ul. Przemysłowa Międzyrzecz


Pobierz ppt "Powiat Międzyrzecki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Białystok, 16.05.2013 r. PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google