Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Jak zapanować nad ludzkimi uczuciami?.  To powodowana strachem reakcja emocjonalna, która pojawia się, gdy zablokowane jest jakieś dążenie i następuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Jak zapanować nad ludzkimi uczuciami?.  To powodowana strachem reakcja emocjonalna, która pojawia się, gdy zablokowane jest jakieś dążenie i następuje."— Zapis prezentacji:

1  Jak zapanować nad ludzkimi uczuciami?

2  To powodowana strachem reakcja emocjonalna, która pojawia się, gdy zablokowane jest jakieś dążenie i następuje utrata poczucia kontroli. Złość jest często związana z powtarzającym się oddziaływaniem czynników stresogennych. Osoba narażona na działanie bodźców stresogennych, bez poczucia możliwości reakcji na nie może zaczynać reagować złością.

3  1. Bezpiecznie, nie raniąc nikogo wyrażaj złość tak, aby ta nie wymykała się spod kontroli.

4  2. Rozpoznaj źródło gniewu – umiejętność odpowiadania sobie na pytanie: „Dlaczego czuję taką frustrację? Co mogę zmienić?

5 3. Porzuć nierealistyczne przekonania odnośnie złości, na przykład, że nasze wyrażenie gniewu, zmotywuje innych do działania lub że ktoś powinien domyślić się, dlaczego się złościmy.

6  W psychologii określenie zachowania ukierunkowanego i intencjonalnego na zewnątrz lub do wewnątrz, mającego na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej.

7  Agresja wśród nastolatków jest często wynikiem niskiego poczucia własnej wartości, wołaniem o uwagę, reakcją obronną lub przeświadczeniem, że w społeczeństwie panuje przyzwolenie na przemoc.

8  Aby zapanować nad agresją musisz się dowiedzieć co ją powoduje i jak wtedy reagujesz…

9  1. Metoda „policz do 100” albo „prześpij się z tym” – kto potrafi zapanować nad gniewem chwili, oszczędza sobie dnia ubolewania.

10  2. W domu zdjąć z siebie ciężar gniewu poprzez rozmowę z bliską osobą, z przyjaciółmi albo wyładować emocje w sporcie

11  3. Ze spokojem i umiarkowaniem podejść do ogniska konfliktu, nie odnosząc poparzeń

12  - zastępowanie agresji innymi działaniami, np. sprzątaniem w domu  -”wykrzyczenie” swojej złości w miejscu gdzie nikt tego nie usłyszy  -rozładowanie napięcia na jakimś przedmiocie, który do tego służy, np. worek treningowy

13 Prezentacje wykonały:


Pobierz ppt " Jak zapanować nad ludzkimi uczuciami?.  To powodowana strachem reakcja emocjonalna, która pojawia się, gdy zablokowane jest jakieś dążenie i następuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google