Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak to się robi ? Instrukcja wypełnienia dzienniczka treningowego, na podstawie danych z GARMIN-a Forerunner 305.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak to się robi ? Instrukcja wypełnienia dzienniczka treningowego, na podstawie danych z GARMIN-a Forerunner 305."— Zapis prezentacji:

1 Jak to się robi ? Instrukcja wypełnienia dzienniczka treningowego, na podstawie danych z GARMIN-a Forerunner 305

2 Pomijam proces instalacji programu Dziennik treningowy i SportTracks Pierwszy można pobrać ze strony http://www.lechici.mazowsze.pl/lechici/index.php?ar=d Drugi natomiast http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/ Powyższe strony zawierają również obszerną instrukcję instalacji jak i użytkowania. Kolejne strony przeznaczone są dla „leniwych” ;) Programy te dzięki uprzejmości ich twórców są darmowe.

3 START ! Po zakończonym treningu, delektujemy się jego efektami. Szkoda tak dobre wyniki ukrywać tylko dla siebie, więc trzeba podzielić się nimi z Trenerem. W tym celu uruchamiamy Dziennik Treningowy (DT) i SportTracks (ST) w dwóch okienkach.

4 Kolejnym krokiem jest pobranie danych z Garmina do ST

5 Dane z treningu są już pobrane, czas na DT Otwieramy swój dziennik

6 Klikamy dwu krotnie na polu dnia, w którym odbył się trening Teraz możemy wskazać makrocykl, wprowadzić parametry medyczne, również ogóle uwagi dotyczące całego dnia treningowego Wybieramy przycisk edycyjny

7 Uzupełniamy pozostałe parametry, takie jak dane pogodowe, użyte buty (pozwala to na rejestracje przebiegu), trasę. Na koniec tej zakładki element najważniejszy „SAMOPOCZUCIE” Zawsze :D bo kto by nie był zadowolony z dużej dawki endorfin ;) Po wprowadzeniu podstawowych danych klikamy „ZAPISZ” – pozwoli to na rozpoczęcie pracy z szczegółowymi danymi treningu. Poprzez „+” dodajemy „TRENING / ZAWODY” Wybieramy „AKCENT” p.s. Polecam wtyczkę pogodową do ST. Uzupełniając DT raz w tygodniu czasami można zapomnieć jaka była pogoda ;)

8 Nadszedł czas na KLU treningu, a zarazem wsparcia się danymi z ST Teraz przepisujemy dane z ST do zakładki „HR wysiłkowe” nasze dokonania. Teraz Trener ma wszystko czarno na białym… oczywiście trzymaliśmy się ściśle zaleceń na dany trening i nie trzeba manipulować danymi :P Przechodzimy do ST. Wybieramy: dzień, trening Następnie zakładkę „PULS”

9 Teraz czeka nas wprowadzenie elementu treningu. Klikamy „+” Pojawia się okienko elementu treningowego gdzie wybieramy „Rodzaj elementu” Wypełniamy pozostałe pola korzystając z danych zawartych w ST i wprowadzonych wcześniej do DT w zakładce „HR wysiłkowe” Zapisujemy wprowadzone dane Dodatkowo uzupełniamy pole „opis” – gdzie umieszczamy notkę z treningu. Ułatwi to pracę trenerowi.

10 Jeżeli trening składał się z więcej niż jednego elementu dodajemy kolejny klikając na „+” Formatki wypełniamy analogicznie do pierwszego treningu Trzeba pamiętać o odznaczeniu pola „kontynuacja treningu” W innym razie ten trening nie będzie widniał w podsumowaniu dnia

11 Kolejny dzień treningowy uzupełniony w DT

12 Teraz najistotniejszy element – przekazanie zgromadzonych danych Trenerowi W tym celu wybieramy kolejno poszczególne dni, które chcemy przesłać i eksportujemy do plików GPX. Nazywając je Imieniem i Nazwiskiem + datę tego treningu

13 Podobnie postępujemy w DT wybierając opcję tworzenia kopii dziennika treningowego Wszystkie pliki umieszczamy w jednym katalogu (osobiście robię to w cyklu tygodniowym) Przed ostatni krokiem jest spakowanie do jednego pliku raportu. Zachowujemy przy tym składnię nazwy, zamieniając datę na przedział z którego jest generowany raport.

14 Teraz tylko trzeba owoc naszej ciężkiej pracy wysłać do Trenera Wersja BETA za pewne do poprawy… jak wszystko co jest robione na kolanie :P Mam nadzieję że instrukcja będzie przydatna Pozdrowienia dla wszystkich czytających MAREK


Pobierz ppt "Jak to się robi ? Instrukcja wypełnienia dzienniczka treningowego, na podstawie danych z GARMIN-a Forerunner 305."

Podobne prezentacje


Reklamy Google