Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamil Strójwąs 2a Maciej Sieradz 2a. Co to są fraktale?  Fraktal to kształt, którego cząstka jest taka sama co całość. Niezależnie od przybliżenia, w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamil Strójwąs 2a Maciej Sieradz 2a. Co to są fraktale?  Fraktal to kształt, którego cząstka jest taka sama co całość. Niezależnie od przybliżenia, w."— Zapis prezentacji:

1 Kamil Strójwąs 2a Maciej Sieradz 2a

2 Co to są fraktale?  Fraktal to kształt, którego cząstka jest taka sama co całość. Niezależnie od przybliżenia, w nieskończoność fraktale będą przypominały całość.  Idealnym przykładem fraktala jest Dywan Sierpińskiego.

3 Fraktale w naturze Romanesco broccoli

4 Kalafior

5 Aloes

6 Płatek śniegu

7 Płuca

8 Zastosowanie fraktali w informatyce  Kompresja fraktalna  Tworzenie grafiki komputerowej  Powiększanie obrazów

9 Fraktale jako iluzja optyczna

10 Najpiękniejsze fraktale (opinia subiektywna)

11

12

13

14 Źródła  http://www.mnn.com/earth- matters/wilderness-resources/blogs/14- amazing-fractals-found-in-nature http://www.mnn.com/earth- matters/wilderness-resources/blogs/14- amazing-fractals-found-in-nature  http://www.wired.com/2010/09/fractal- patterns-in-nature/ http://www.wired.com/2010/09/fractal- patterns-in-nature/  http://40.media.tumblr.com/tumblr_m2uq hqe5Ie1qbc06wo1_500.jpg http://40.media.tumblr.com/tumblr_m2uq hqe5Ie1qbc06wo1_500.jpg


Pobierz ppt "Kamil Strójwąs 2a Maciej Sieradz 2a. Co to są fraktale?  Fraktal to kształt, którego cząstka jest taka sama co całość. Niezależnie od przybliżenia, w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google